Domů » Bleskovky » Beta Androidu 12 odhalila praktickou funkci, která usnadní sdílení odkazů

Beta Androidu 12 odhalila praktickou funkci, která usnadní sdílení odkazů

Mezi nejčastěji sdílené texty patří bezesporu internetové odkazy. V současné verzi Androidu je tato činnost zbytečně složitá, neboť musíte ručně zkopírovat odkaz z adresního řádku a následně jej vložit do aplikace, případně skrze tři tečky v prohlížeči vybrat možnost sdílet a zde zvolit konkrétní aplikaci.

Android 12 Beta 3 reveals new UR
Android 12 usnadní sdílení internetových odkazů

Google nicméně sdílení odkazů hodlá vylepšit, alespoň tak se to jeví ve 3. betaverzi Androidu 12. Novinkou je možnost kopírovat odkaz přímo z přehledu naposledy spuštěných aplikací. Zde se u prohlížeče objeví nová ikona, díky které rychle zkopírujete odkaz z adresního řádku rovnou do schránky. V návaznosti na zkopírování se ve spodní části telefonu rovnou objeví rychlé volby pro sdílení, což jistě přijde vhod.

android 12 beta 3 google search
V rámci přehledu naposledy spuštěných aplikací bude v Androidu 12 možné rychle sdílet odkazy

Ačkoli se mi tato nová funkce zamlouvá, mnohem raději bych viděl v případě prohlížeče Chrome podobnou synergii, jakou nabízí Safari od konkurenčního Applu. V rámci synchronizovaného účtu Googlu sice můžete posílat odkazy na jiná zařízení s nainstalovaným prohlížečem Chrome, k dokonalosti to má nicméně daleko.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Vždyť tohle tam je už dávno, stačí kliknout do adresního řádku a objeví se trojice ikon pro kopírování, sdílení a úpravu. Myslim, že to je i lepší řešení.

    • Ale ty mluvíš o prohlížeči, tady je to na úrovni seznamu spuštěných aplikací.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).