Beoplay uvádí na český trh prémiová sluchátka H8i a H9i: cenou nepotěší

Značka Bang & Olufsen uvedla na český trh novou generaci prémiových sluchátek Beoplay H8i a Beoplay H9i. Ta přinášejí několik nových funkcí, vylepšený design a především špičkový zvuk. Jak už ale u produktů tohoto výrobce bývá, cena je opět velmi vysoká.

Bezdrátová sluchátka Beoplay H9i přicházejí v over-ear verzi a jsou vyrobena z luxusních materiálů. Hlavový můstek je vyroben z pevné a lehké slitiny hliníku, kterou pokrývá hovězí kůže. Mušle jsou vyhotoveny z eloxované slitiny hliníku a pod jemnou jehněčí kůží se nachází paměťová pěna, která se adaptuje uším posluchače.

Takto vypadá nová generace sluchátek Beoplay H9i
Takto vypadá nová generace sluchátek Beoplay H9i

Beoplay H9i dále přicházejí se štíhlejším designem a se zvětšeným hliníkovým diskem s dotykovým ovládáním. Výměnný akumulátor je nyní ukryt pod levým hliníkovým diskem. Hybridní aktivní potlačení okolního hluku bylo ve sluchátcích Beoplay H9i vylepšeno tak, aby podávalo lepší výkon v rozmezí 300-800 Hz, což má za následek lepší potlačení lidského hlasu.

Kromě toho sluchátka nabídnou:

  • Transparency Mode – rychlým gestem lze vypnout přehrávanou hudbu a aktivní potlačení okolního hluku, aby bylo lépe slyšet okolí.
  • Proximity senzory – senzory umožňují automatické přerušení přehrávání hudby nebo videa, pokud jsou sluchátka sundána. Jakmile jsou sluchátka zpět nasazena, hudba nebo video se začne znovu přehrávat.
  • Možnost připojení dvou zařízení – sluchátka lze spárovat simultánně se dvěma zařízeními. Není tak potřeba jedno zařízení odpojovat před připojením druhého.
  • Zvýšená doba přehrávání a kvalita hovorů – optimalizací elektrického obvodu bylo dosaženo až 18 hodin přehrávání, což je o 4 hodiny více, než tomu bylo u Beoplay H9. Beoplay H9i obsahují o jeden mikrofon navíc, který má zajistit lepší kvalitu během hovorů.
  • Konektivita – ke sluchátkům je nově dodáván 1,25m dlouhý USB-C kabel. Skrz něj lze nově sluchátka propojit se zařízením a využít tak USB-C výstup jako jednu z možností pro přehrávání.

Druhý model sluchátek Beoplay H8i rovněž přichází s novým designem. Eloxované hliníkové disky byly navrženy tak, aby splývaly s ušními kryty. Zavěšení mušle se dočkalo také minimalističtějšího a modernějšího designu. Sluchátka také přichází s ovládacími tlačítky na obou mušlích sluchátek, pro ty, kteří ocení tradiční ovládání oproti chytrému dotykovému ovládání sluchátek Beoplay H9i.

Sluchátka vydrží přehrávat hudbu až 30 hodin skrze Bluetooth se zapnutým aktivním potlačováním okolního hluku, což je jednou tolik, než vydržel původní model Beoplay H8. Ani v tomto případě nechybí tzv. Transparency mode, proximity senzor, dva mikrofony pro telefonování, možnost připojení přes USB-C kabel či možnost připojit dvě zařízení.

A teď to nejdůležitější – cena a dostupnost. Sluchátka jsou na našem trhu v prodeji od tohoto týdne, za model H8i zaplatíte 10 090 Kč, za H9i dokonce 12 990 Kč. Pokud se tedy rozhodnete udělat si jedním z těchto kousků radost, připravte se na pořádný průvan v peněžence. V balení rovněž naleznete bavlněný vak na sluchátka, 1,25m dlouhý USB-C kabel a audio kabel s 3,5mm jackem.

Autor článku blank
Michal Javůrek

Kapitoly článku