Domů » Bleskovky » Benchmarky Snapdragonu 835 mluví za vše: výkonná bestie v malém těle

Benchmarky Snapdragonu 835 mluví za vše: výkonná bestie v malém těle

Snapdragon 835 je tu s námi již nějakou tu chvíli, doteď se však neobjevila žádná série testů, která by řekla, jak výkonný daný čip skutečně je. To se nyní změnilo a my tak víme, jak si novinka společnosti Qualcomm stojí proti tvrdé konkurenci.

Srovnání procesorového výkonu – modře jedno jádro, červeně vícejádrové aplikace (zdroj: Android Police)

Podle testů, které provedla redakce serveru Android Police, je nárůst výkonu u nového čipu někde v rozmezí 10 % – 50 % v porovnání s čipy ostatních výrobců. Testováno zde bylo především grafické jádro a výkon na jedno jádro, spolu s výkonem ve vícejádrových procesech. Do testu byly zapojeny procesory jako Exynos 8890 (Galaxy Note7), Kirin 960 (Huawei P10 Plus), Snapdragon 821 (Google Pixel XL) a další.

Srovnání grafického výkonu (zdroj: Android Police)

Výsledky benchmarků však sami o sobě nevypovídají vůbec nic, důležitá je především optimalizace ze strany výrobce zařízení, to je totiž parketa, kterou výrobce čipů již ovlivnit nemůže. Přesto je však příjemné vidět, že je technicky možné výkon i nadále posouvat kupředu. Prvními masově vyráběnými zařízeními s novým Snapdragonem 835 by mělo být duo Galaxy S8 a Galaxy S8+, to by se mělo představit již příští týden ve středu na speciální akci Samsung Unboxed.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

4 komentářů

  1. Xperia XZ Premium?

  2. Z vysledku me zaujal Kirin 960 v P10. Jak se zda, Huawei se konecne povedlo vyrobit konkurenceschopny SoC, ktery ani v grafice nezaostava za soucasnymi konkurencnimi resenimi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).