Domů » Bleskovky » BBM Voice: Uživatelé BlackBerry si nyní mohou volat zdarma

BBM Voice: Uživatelé BlackBerry si nyní mohou volat zdarma

V podstatě každý z velkých hráčů mobilního trhu má dnes vlastní komunikační platformu; Android je vybaven Google Voice, Apple se chlubí dokonalou integrací iMessage a Facetime, Microsoft si to zjednodušil koupí Skypu a RIM provozuje BlackBerry Messenger. Ten narozdíl od konkurence uměl donedávna jen textový chat a posílání souborů, včera však Research In Motion představil novou funkci s názvem BBM Voice.

  

Díky této službě si mohou uživatelé ostružinových telefonů mezi sebou volat zdarma, jedinou podmínkou je připojení k síti WiFi. U kontaktu, který je dostupný pro BBM Voice, se zobrazí zelená bublinka, klepnutím na ní pak zahájíte hovor. Během telefonátu můžete zároveň i psát text nebo posílat soubory, samotný hovor se minimalizuje do lišty při horním okraji obrazovky; při příchozím hovoru pak máte možnost jej odmítnout textovým vzkazem.

  

BBM Voice je součástí nové verze BlackBerry Messenger 7, který se momentálně nachází stále v betaverzi, aby bylo možné vychytat jeho dětské nemoci. Pro uživatele to znamená že se nenabídne jako aktualizace v App World, můžete si jej však zdarma stáhnout z BlackBerry Beta Zone. Mezi další novinky BBM7 patří úzší provázání s BlackBerry ID včetně automatického online zálohování kontaktů a skupin nebo nové emotikony (smajlíci).


Ukázka BBM na chystané platformě BlackBerry 10 (zdroj: CrackBerry.com)

Službu BBM Voice jsme dnes vyzkoušeli a až na počáteční potíže s připojením k WiFi vše fungovalo jak má a druhá strana byla slyšet stejně kvalitně jako při klasickém hovoru přes síť operátorů. Závěrem je třeba zmínit, že audio hovory jsou jen malým mezikrůčkem, již teď je známo, že chystaná platforma BlackBerry 10 bude podporovat videohovory přes BBM ve fullHD kvalitě.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

8 komentářů

 1. Luxus, opravdu luxus !

  Asi si zase zakoupím nějaké BB :-)…

 2. S4crifice (neregistrovaný)

  Pouze WiFi, anebo i internetové připojení?

  • Zatím pouze WiFi, ale FaceTime taky začínal pouze přes WiFi, takže je dost možné, že se časem dočkáme i možnosti volat přes data operátora.

 3. no tak ak iba wifi, tak vysmech

  • Výsměch? To, že by si volal přes datové připojení od operátora snad nemyslíš vážně, vzhledem k tomu jak pomalý internet s naprosto absurdním FUPem v ČR operátoři nabízejí…

  • Deaktivovaný účet (01.2013)

   Tak já mám třeba 3G doma rychlejší než Wifi od místního providera, takže proč ne? Je to zbytečné omezování části uživatelů. Naštěstí ale mohu SIM kartu vložit do Android mobilu a nasdílet do Blackberry :)

 4. Proč výsměch ??? Aplikace je zatím ve stádiu Beta a i tak je funkční. A WiFi, mně to tedy nevadí. A věřím že časem to půjde i přes GSM…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).