Battlefield míří na mobily. Vývojáři slibují kapesní válčení bez kompromisů

battlefield

Další plnohodnotné pokračování válečné střílečky Battlefield dorazí na počítače a konzole ještě letos. Společnost Electronic Arts však nezapomíná ani na hráče na mobilních telefonech a tabletech, kteří se v příštím roce dočkají vlastního mobilního titulu.

Vývoj mobilní verze dostalo na starosti vývojářské studio Industrial Toys, které má na kontě dvojici stříleček z pohledu první osoby ze série Midnight Star, žánrové zkušenosti by tak tvůrcům chybět neměly. Na vývoj nicméně dohlédnou i lidé ze studia DICE, které má značku Battlefield dlouhodobě na starosti.

Telefonům na míru

„Jedná se o kompletně samostatnou hru, která nemá žádnou souvislost s připravovaným titulem pro PC a konzole,“ upřesnil v blogovém příspěvku Oskar Gabrielson, generální manažer studia DICE, podle něhož mobilní novinka nabídne plnohodnotný zážitek, na jaký jsou hráči Battlefieldu zvyklí, avšak specificky vytvořený pro mobilní platformy.

Tip: Parádní battle royale Apex Legends dorazí na mobily. Podívejte se na první obrázky

O více informací či ukázku z hraní se však tvůrci bohužel nepodělili, do vydání je ostatně stále poměrně daleko. Jedno je však jisté už nyní – Battlefield na poli mobilního hraní čeká tvrdá konkurence v podobě Call of Duty: Mobile či PUBG Mobile.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku