Domů » Bleskovky » Bang & Olufsen Emerge je stylový reproduktor, který vypadá jako kniha

Bang & Olufsen Emerge je stylový reproduktor, který vypadá jako kniha

Značka Bang & Olufsen dnes představila nový přírůstek do rodiny prémiových reproduktorů Beosound. Je jím model Emerge, který díky svému obdélníkovému tvaru skvěle zapadne mezi knihy v domácí knihovničce. Inspirace knihami je vidět i v některých designových detailech.

Beosound Emerge 0041
Bang & Olufsen Emerge je prémiová stylovka. Inspirace knihou je zřejmá.

Emerge oproti ostatním reproduktorům Bang & Olufsen působí elegantnějším dojmem a vzhledově bude konkurovat spíše řadě reproduktorů Ikea Symfonisk, které se taktéž snaží do domácnosti spíše zapadnout než z ní vyčnívat.

Ačkoliv Emerge není žádný obr, výrobce slibuje plnohodnotný zvukový výkon v celém frekvenčním spektru. Zajišťovat jej bude trojice měničů: 4″ basový reproduktor, 1,45″ středo-pásmový reproduktor a 0,6″ reproduktor pro vysoké frekvence.

Beosound Emerge 0038
Levnější černá varianta vypadá taktéž velmi elegantně

Také konektivita je poměrně bohatá. Nechybí podpora Spotify Connect, Bluetooth 5.0, Airplay 2 nebo Chromecast. Díky vestavěnému mikrofonu je možná i spolupráce s hlasovým asistentem od Googlu. Z fyzických konektorů se nabízí line-in/optický jack, Ethernet a také USB-C pro napájení. Při propojení dvou reproduktorů je možné vytvořit stereofonní pár.

Beosound Emerge 0044
Umístění v knihovničce se nabízí

Stejně jako nedávno představený reproduktor Beosound Level i Emerge je vybaven výměnným modulem pro konektivitu, takže jej v nadcházejících letech bude možné upgradovat.

Beosound Emerge - A compact WiFi home speaker. | Bang & Olufsen

Cena nového reproduktoru byla stanovena na 599 EUR u klasické černé varianty. Dražší zlatá varianta doplněná o dubové dřevo pak vyjde na 749 EUR. V přepočtu se jedná zhruba o 15 500 Kč a 19 500 Kč. Na vybraných evropských trzích by měl být reproduktor dostupný už nyní, globální začátek prodeje je pak plánován na podzim letošního roku.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. 4 palcový bas, minimální objem, přehulená cena, mizernej zvuk. Takže basy to nemá, středy budou „kyselý“ a vejšky vyhnaný „práškama“, tj bez brutálního procesingu nepoužitelný. Zapoměl jsem na něco?
    Každá slušná regálovka s „normálním“ zesilovačem musí hrát o level líp.
    Strašně se mi líbí jak v posledních létech se snaží „designéři“ trvale „ojebávat“ fyziku…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).