Bang & Olufsen Emerge je stylový reproduktor, který vypadá jako kniha

Beosound Emerge 0041

Značka Bang & Olufsen dnes představila nový přírůstek do rodiny prémiových reproduktorů Beosound. Je jím model Emerge, který díky svému obdélníkovému tvaru skvěle zapadne mezi knihy v domácí knihovničce. Inspirace knihami je vidět i v některých designových detailech.

Emerge oproti ostatním reproduktorům Bang & Olufsen působí elegantnějším dojmem a vzhledově bude konkurovat spíše řadě reproduktorů Ikea Symfonisk, které se taktéž snaží do domácnosti spíše zapadnout než z ní vyčnívat.

Ačkoliv Emerge není žádný obr, výrobce slibuje plnohodnotný zvukový výkon v celém frekvenčním spektru. Zajišťovat jej bude trojice měničů: 4″ basový reproduktor, 1,45″ středo-pásmový reproduktor a 0,6″ reproduktor pro vysoké frekvence.

Beosound Emerge 0038
Levnější černá varianta vypadá taktéž velmi elegantně

Také konektivita je poměrně bohatá. Nechybí podpora Spotify Connect, Bluetooth 5.0, Airplay 2 nebo Chromecast. Díky vestavěnému mikrofonu je možná i spolupráce s hlasovým asistentem od Googlu. Z fyzických konektorů se nabízí line-in/optický jack, Ethernet a také USB-C pro napájení. Při propojení dvou reproduktorů je možné vytvořit stereofonní pár.

Beosound Emerge 0044
Umístění v knihovničce se nabízí

Stejně jako nedávno představený reproduktor Beosound Level i Emerge je vybaven výměnným modulem pro konektivitu, takže jej v nadcházejících letech bude možné upgradovat.

Beosound Emerge - A compact WiFi home speaker. | Bang & Olufsen

Cena nového reproduktoru byla stanovena na 599 EUR u klasické černé varianty. Dražší zlatá varianta doplněná o dubové dřevo pak vyjde na 749 EUR. V přepočtu se jedná zhruba o 15 500 Kč a 19 500 Kč. Na vybraných evropských trzích by měl být reproduktor dostupný už nyní, globální začátek prodeje je pak plánován na podzim letošního roku.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku