Domů » Bleskovky » Autonomní automobily Googlu v akci: Podívejte se, co dokážou (video)

Autonomní automobily Googlu v akci: Podívejte se, co dokážou (video)

Google zveřejnil dvouminutové video, na kterém ukazuje řadu věcí, které umí jeho autonomní vozidla, což jsou auta, která jsou schopna jezdit bez zásahu řidiče. Jednou z funkcí je například propracovaná detekce jedoucího cyklisty a okamžitá interakce na jeho nepředvídané chování. Video nám dává nahlédnout, jak by mohla v budoucnosti fungovat doprava bez nutnosti asistence člověka. Sice je to ještě hodně vzdálená představa, ale i tak tato ukázka od Googlu stojí za to.

Google Self-Driving Car on City Streets

 

David Podzimek

4 komentářů

 1. zkill (neregistrovaný)

  Hezké video. Počítačové vidění a umělá inteligence mě vždycky zajímali. Ještě na škole jsem dělal na orientaci robotů v prostoru pomocí 3D laserového scaneru a kamer. Tohle je však tak o tři řády jinde.

  Už se těším na autonomní auta. Technika je v dnešní době už na toto skoro připravena. Problém je zatím cena a legislativní omezení. Cena se s masivním nasazením sníží na rozumnou hladinu. S legislativou bude problém, protože se lidé budou jenom obtížně vzdávat kontroly nad svými přibližovadly.

  • Sice mám také rád techniku, ale představa, že mi bude počítač zasahovat do řízení nebo ho za mě zcela převezme, mi je dost proti srsti. Najezdím přes sto tisíc kilometrů za rok a pořád mne ježdění baví. Ale uznávám, že jsou i řidiči, za které když bude řídit počítač, pocítí to jako úlevu jak oni sami, tak jejich okolí.

   Takže já doufám, že po dobu mého aktivního života bude vždy alespoň možnost volby.

  • Uz v dnesnej dobe ti pocitatc zasahuje do riadenie a to nie len v koliznych situaciach.

  • V mém případě takový zásah do řízení právě kolizní situaci způsobil. U současných aut je to trochu něco jiného. To auto větinou reaguje jen na nastalé situace a neumí myslet dopředu.

   Stejně nejradši o víkendu vyndám z garáže žigulíka. Tam je to jen o řidiči :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).