TOPlist

Automobilová sága Rychle a zběsile se vrátí v desátém filmu. Na scénu vstupuje Jason Momoa

fast X
  • Desátý díl série hlásí návrat ke kořenům
  • Akčních scén a výbuchů ale pořád bude dostatek
  • V roli záporáka si odbyde premiéru Jason Momoa

Kultovní filmová série Vina Diesela, která proslula epickými automobilovými honičkami, prošla za dvě dekády své existence výraznou proměnou. Od skromných začátků soustřeďujících se především na ilegální závodění v ulicích a s tím spojené kriminální aktivity se vyvinula v čistokrevné akční snímky, kde mrtví znovu ožívají a závodí se dokonce už i ve vesmíru. V letošním roce se do kin podívá už desátý díl s názvem Rychle a zběsile 10, v originále Fast X.

Chystaná novinka alespoň podle posledního traileru trochu ubere ze své spektakulárnosti a zaměří se na návrat ke kořenům série. Pořád ale půjde o Rychle a zběsile, takže se můžeme těšit na exploze ničící celé městské čtvrtě, nelítostné souboje na život a na smrt či sentimentální důraz na rodinnou pospolitost.

Kromě Diesela se opět můžeme těšit na hvězdný ansámbl čítající herce, jako je Chris „Ludacris” Bridges, Tyrese Gibson, Sung Kang, Michelle Rodriguez, Nathalie Emmanuel, Helen Mirren, Jason Statham či John Cena. Znovu se objeví také Charlize Theron v roli záporačky, avšak tentokrát se k ní přidá představitel Aquamana Jason Momoa. Rychle a zběsile 10 se v kinech objeví už 19. května letošního roku.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku