Domů » Bleskovky » Auto od Applu je zase o něco blíže realitě. Produkce má začít už za dva roky

Auto od Applu je zase o něco blíže realitě. Produkce má začít už za dva roky

Jen málo spekulací kolem společnosti Apple se objevuje s takovou železnou pravidelností, jako tomu je v případě Apple Car. O elektromobilu z Cupertina se spekuluje už delší dobu, vždy se ale jednalo vesměs o nákupy společností a najímaní zaměstnanců, kteří se automobily profesně zabývají.

Apple Car production would be in
O automobilu z dílny Applu se spekuluje již od roku 2015

Podle informací serveru Digitimes se realizace projektu automobilu s nakousnutým jablíčkem ve znaku nezadržitelně blíží. Apple údajně vede jednání s japonskou automobilkou Toyota, která je největším výrobcem automobilů na světě. Ta by měla pro kalifornskou společnost zajistit výrobu, nicméně Apple také vede jednání s LG Electronics a SK Group.

Dočkáme se už v roce 2024?

Nejzajímavější informace se nicméně týká data zahájení výroby. Zdroje Digitimes tvrdí, že automobil od Applu se začne vyrábět už za dva roky, konkrétně v roce 2024. Otázkou zůstává, nakolik je tento rok stále relevantní a zda by případnou výrobu negativně nepoznamenal globální nedostatek čipsetů, který stále trvá.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).