Sledujte nás na YouTube

Autify: Snadné přepínání aplikací v automobilu pomocí rychlého gesta

Podobnou situaci už asi zažil každý – řídíte nebo stojíte v koloně, telefon máte připevněný na palubní desce a chcete přepnout z oblíbené navigační aplikace do jiného programu, například z Waze do Spotify. Všichni víme, že přesouvat se mezi aplikacemi a přitom neztratit přehled o tom, co se děje před námi i za námi není nijak snadný úkol (když tedy pomineme fakt, že byste se během řízení telefonu raději neměli vůbec věnovat).

Autify

Autify je aplikace od českých vývojářů, která přináší nový koncept ovládání pomocí jednoho gesta. Můžete listovat až mezi třemi aplikacemi + posledními volanými kontakty. Uživatel si tak může navolit aplikaci pro navigaci, přehrávání hudby a poté další dle svého výběru, například UberPartner. Grafické rozhraní je navrženo tak, aby bylo možné toto přepínání provádět odkudkoliv ze systému nebo z jiné aplikace. S Autify lze přepínat mezi aplikacemi bez vizuálního kontaktu, díky čemuž můžete stále sledovat vozovku před vámi. O tom v jaké aplikaci se aktuálně nacházíte, jste hlasově informováni (tuto možnost lze však vypnout).

https://www.youtube.com/watch?v=4t5N7upGbow

Jeden příklad za všechny – jedete a řídíte se svou oblíbenou navigací. Na levé straně displeje zůstává malý panel pro přepínání aplikací. Stačí tedy přejet prstem přes panel a jste znovu v menu, ve kterém se přepnete do Liftago Driver, Google Play Music nebo do jiné aplikace. Panel zůstává dostupný kdekoliv v systému nebo v jiné aplikaci. Pokud by vám překážel, lze jej minimalizovat dlouhým přidržením. Podobný princip využívá také Facebook Messenger a jeho „chat heads“.

Autify Car Mode
Autify Car Mode
 • Autify Car Mode Screenshot
 • Autify Car Mode Screenshot
 • Autify Car Mode Screenshot

Aplikace je zdarma a bez reklam dostupná pro telefony s operačním systémem Android  zdarma a bez reklam. Nálepky beta se nebojte, Autify je dostatečně odladěná pro běžné používání.

Michal Javůrek

3 komentáře

 1. Jakub (neregistrovaný)

  Osobně jsem v autě vyzkoušel ruzné car dashboardy a moc mi to nevyhovovalo, ale tohle řešení vypadá nadějně. Vyzkouším!

 2. luka susic (neregistrovaný)

  Konecne nekdo pochopil, ze appka nemusi mit tisic funkci, aby za neco stala..

 3. Martin (neregistrovaný)

  Konečně to někdo udělal, jednoduché a funkční! Využiju hlavně přepínaní mezi Spotify a navigací, protože na androidu přepínat za jízdy mezi aplikacemi je peklo.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *