Domů » Bleskovky » Autify: Snadné přepínání aplikací v automobilu pomocí rychlého gesta

Autify: Snadné přepínání aplikací v automobilu pomocí rychlého gesta

Podobnou situaci už asi zažil každý – řídíte nebo stojíte v koloně, telefon máte připevněný na palubní desce a chcete přepnout z oblíbené navigační aplikace do jiného programu, například z Waze do Spotify. Všichni víme, že přesouvat se mezi aplikacemi a přitom neztratit přehled o tom, co se děje před námi i za námi není nijak snadný úkol (když tedy pomineme fakt, že byste se během řízení telefonu raději neměli vůbec věnovat).

Autify

Autify je aplikace od českých vývojářů, která přináší nový koncept ovládání pomocí jednoho gesta. Můžete listovat až mezi třemi aplikacemi + posledními volanými kontakty. Uživatel si tak může navolit aplikaci pro navigaci, přehrávání hudby a poté další dle svého výběru, například UberPartner. Grafické rozhraní je navrženo tak, aby bylo možné toto přepínání provádět odkudkoliv ze systému nebo z jiné aplikace. S Autify lze přepínat mezi aplikacemi bez vizuálního kontaktu, díky čemuž můžete stále sledovat vozovku před vámi. O tom v jaké aplikaci se aktuálně nacházíte, jste hlasově informováni (tuto možnost lze však vypnout).

Jeden příklad za všechny – jedete a řídíte se svou oblíbenou navigací. Na levé straně displeje zůstává malý panel pro přepínání aplikací. Stačí tedy přejet prstem přes panel a jste znovu v menu, ve kterém se přepnete do Liftago Driver, Google Play Music nebo do jiné aplikace. Panel zůstává dostupný kdekoliv v systému nebo v jiné aplikaci. Pokud by vám překážel, lze jej minimalizovat dlouhým přidržením. Podobný princip využívá také Facebook Messenger a jeho „chat heads“.

Autify
Autify
Autor: @ZdeDu
Cena: zdarma

Aplikace je zdarma a bez reklam dostupná pro telefony s operačním systémem Android  zdarma a bez reklam. Nálepky beta se nebojte, Autify je dostatečně odladěná pro běžné používání.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Jakub (neregistrovaný)

    Osobně jsem v autě vyzkoušel ruzné car dashboardy a moc mi to nevyhovovalo, ale tohle řešení vypadá nadějně. Vyzkouším!

  2. luka susic (neregistrovaný)

    Konecne nekdo pochopil, ze appka nemusi mit tisic funkci, aby za neco stala..

  3. Martin (neregistrovaný)

    Konečně to někdo udělal, jednoduché a funkční! Využiju hlavně přepínaní mezi Spotify a navigací, protože na androidu přepínat za jízdy mezi aplikacemi je peklo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).