Domů » Bleskovky » Audi chystá nový informační systém, vaše auto bude brzy komunikovat s celým městem

Audi chystá nový informační systém, vaše auto bude brzy komunikovat s celým městem

Informační systémy v automobilech se neustále zlepšují a jejich funkce řidičům usnadňují práci. Audi se chystá k dalšímu kroku, který by měl díky komunikaci mezi automobilem a silniční infrastrukturou informovat řidiče o tom, kdy mu na semaforu skočí zelená, a do budoucna sbírat data z celého města a pomáhat i s korigováním dopravy.

audi_v2i

Služba V2I (vehicle-to-infrastructure), jak ji Audi nazývá, bude dostupná pouze u prémiové verze informačního systému Connect Prime a bude využívat vestavěný 4G modul. Prozatím bude dostupná pro modely A4 (Allroad) a Q7 pro rok 2017 a pouze v určitých městech. Informace o tom, kdy na semaforu skočí zelená, není v současné době asi příliš zajímavá, nicméně se jedná o první vlaštovku, která má otestovat kvalitu služby. Do budoucna by pak mohly přibýt například informace o rozbitých místech na silnicích, které by se automaticky odesílaly firmám, aby byly co nejdříve opraveny a mnoho dalšího.

Never Stop For A Red Light Again? Audi Launching Traffic Light Information System

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

  1. Karel Menšík (neregistrovaný)

    Není to paráda když už i to Vaše auto bude pod kontrolou,karty a telefony ještě čip a to by bylo aby neměli všechny pod kontrolu :-)

  2. Karel Menšík (neregistrovaný)

    Příjde doba kdy vás auto samo udá že jste ve vesnici jel o 2 km rychlej

  3. dfu (neregistrovaný)

    To je paráda… Místo toho, aby dali k semaforu LED displej s odpočtem do zelené/červené (jako mají např. v Gruzii), budou vymýšlet takové harakiri.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).