Domů » Bleskovky » Audi chystá nový informační systém, vaše auto bude brzy komunikovat s celým městem

Audi chystá nový informační systém, vaše auto bude brzy komunikovat s celým městem

Informační systémy v automobilech se neustále zlepšují a jejich funkce řidičům usnadňují práci. Audi se chystá k dalšímu kroku, který by měl díky komunikaci mezi automobilem a silniční infrastrukturou informovat řidiče o tom, kdy mu na semaforu skočí zelená, a do budoucna sbírat data z celého města a pomáhat i s korigováním dopravy.

audi_v2i

Služba V2I (vehicle-to-infrastructure), jak ji Audi nazývá, bude dostupná pouze u prémiové verze informačního systému Connect Prime a bude využívat vestavěný 4G modul. Prozatím bude dostupná pro modely A4 (Allroad) a Q7 pro rok 2017 a pouze v určitých městech. Informace o tom, kdy na semaforu skočí zelená, není v současné době asi příliš zajímavá, nicméně se jedná o první vlaštovku, která má otestovat kvalitu služby. Do budoucna by pak mohly přibýt například informace o rozbitých místech na silnicích, které by se automaticky odesílaly firmám, aby byly co nejdříve opraveny a mnoho dalšího.

Never Stop For A Red Light Again? Audi Launching Traffic Light Information System

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments