Domů » Bleskovky » Asus se chce stát králem selfie: Nový ZenFone láká na 13Mpx fotoaparát s laserovým ostřením

Asus se chce stát králem selfie: Nový ZenFone láká na 13Mpx fotoaparát s laserovým ostřením

Asus dnes odhalil nový smartphone z modelové řady ZenFone, který bude cílit především na fanoušky selfie. Novinka totiž nabídne 13Mpx fotoaparát na přední i zadní straně. V obou případech se jedná o čip od Toshiby o velikosti 1/3,2″, který doplňuje laserový autofocus. Ten jsme mohli vidět už u smartphonů LG G3 a LG G4. Zadní kamerka má objektiv se světelností F/2.0, přední F/2.2.

 
Asus ZenFone Selfie se dvěma 13Mpx fotoaparáty a laserovým autofocusem

ZenFone Selfie běží na Androidu 5.0 Lollipop, který doplňuje uživatelské prostředí výrobce. Hnacím motorem se stal osmijádrový Snapdragon 615 (čtyři jádra Cortex A53 s taktem 1,7 GHz + čtyři Cortex A53 s taktem 1 GHz), který doplňuje grafický akcelerátor Adreno 405. O zobrazování se stará 5,5″ IPS displej s Full HD rozlišením (1080 x 1920 px), který by mělo krýt ochranné sklo Gorilla Glass 4.

Ve formě volitelného příslušenství bude Asus k telefonu nabízet netradiční zadní kryt doplněný tzv. Swing rámečkem, který snadno proměníte v držák pro pohodlnější pořizování selfie fotografií. Na tuto skutečnost upozornil server Engadget.com.


Asus bude k telefonu nabízet speciální zadní kryt/Swing držák pro lepší pořizování selfie

Novinka se bude prodávat v několika paměťových variantách – 16/32 nebo 64 GB (bez slotu na microSD kartu), a stejně tak bude mít zákazník možnost výběru mezi verzí se 2 a 4 GB operační paměti RAM. Informace o ceně a dostupnosti na světovém trhu zatím zveřejněny nebyly.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Bitlord (neregistrovaný)

    Pokud jsem v určité míře společenské únavy, tak si spíš přeju co nejhorší přední kameru, ať nejdu poznat na fotkách :D

  2. Ascension (neregistrovaný)

    Ale Asus začal kopírovat LG :D no ale o vždyť to není zakázáno :).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).