Domů » Bleskovky » ASUS ZenFone: Nová řada chytrých telefonů s Androidem a lákavým designem

ASUS ZenFone: Nová řada chytrých telefonů s Androidem a lákavým designem

ASUS na CES představil tři nové chytré telefony, běžící na operačním systému Android ve verzi 4.3, které budou tvořit ucelenou řadu ZenFone. Budou nabízeny v úhlopříčkách 4, 5 a 6 palců a přijdou v atraktivních barevných provedeních.

 

ASUS ZenFone 6

Nejvyšší model z řady ZenFone je ASUS ZenFone 6. Nabídne šestipalcový IPS displej s HD rozlišením (1280 × 720 pixelů). Ten nabídne dotykovou vrstvu se zvýšenou citlivostí, která umožní ovládat tento tabletofon v rukavicích nebo stylusem. Výkon dodává dvoujádrový procesor Intel Atom Z2580, taktovaný na 2 GHz, paměť RAM má kapacitu 2 GB, vnitřní paměť pak 16 GB a je možné rozšířit ji paměťovými kartami microSD.

      

V těle ZenFone 6 je umístěna audio technologie ASUS SonicMaster, která umožňuje poslouchat skrze sluchátka virtuální prostorový zvuk při hraní her nebo sledování filmů. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a využívá technologii ASUS PixelMaster zaručující skvělé snímky i při horším osvětlení, přední fotoaparát pro videohovory a focení autoportrétů má rozlišení 2 Mpx. Telefon je dual-SIM, z konektivity nabídne Wifi 802.11b/g/n, Bluetooth ve verzi 4.0 a HSPA 42 / 5,76 Mb/s, bohužel nenabízí podporu sítí LTE. Baterie má úctyhodnou kapacitu 3 230 mAh, hmotnost tabletofonu je 200 g a bude nabízen ve čtyřech barvách za cenu 199 USD (4 000 Kč). 

ASUS ZenFone 5

Dalším představeným modelem je pětipalcový ASUS ZenFone 5. Rozlišení displeje a procesor jsou shodné s šestipalcovým modelem, paměť RAM je ale poloviční. Datové úložiště bude nabízeno ve variantách 4, 8 a 16 GB a bude umožněno jej rozšířit paměťovými kartami. Fotoaparát tohoto modelu má rozlišení 8 Mpx a rovněž nabízí podporu technologie ASUS PixelMaster.

       

Konektivita je stejná jako v předchozím případě, stejně jako barvy, ve kterých bude telefon nabízen. Baterie nabídne kapacitu 2 050 mAH, hmotnost zařízení je 144 g. Předpokládaná cena telefonu by měla začínat na 149 USD (3 000 Kč). 

ASUS ZenFone 4

Nejnižší z řady ZenFone je ASUS ZenFone 4. Jeho čtyřpalcový displej nabídne rozlišení 800 × 480 pixelů, použitý procesor je opět z řady Intel Atom, tentokráte typ Z2520, taktovaný na 1,2 GHz. Paměť RAM má kapacitu 1 GB, vnitřní paměť 4 GB a je možné ji rozšířit paměťovými kartami. Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx, přední pak pouhých 0,3 Mpx. Baterie má kapacitu pouhých 1 170 mAh, hmotnost telefonu je 115 g a nabízen bude v pěti barvách za cenu 99 USD (2 000 Kč).

      

Všechny tři telefony běží na operačním systému Android ve verzi 4.3 s grafickou nástavbou výrobce ZenUI, přinášející svižný a jednoduchý vzhled spolu s několika bonusovými aplikacemi. ASUS rovněž přislíbil aktualizaci na poslední verzi systému 4.4 KitKat. Dostupnost se bude lišit podle území, zda se telefony řady ZenFone dostanou i do ČR prozatím není známé. Kromě těchto tří telefonů ASUS představil rovněž ASUS PadFone mini a hybridní tablet ASUS Transformer Book Duet

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Kuliš (neregistrovaný)

    Pěkný kousky,škoda,že u nás bude cena trochu jinde.

  2. drnoha (neregistrovaný)

    Už jsem se na ně díval. Stará, pomalá generace procesoru, naprosto směšné kapacity baterie. Cena není vše, ono to musí být i použitelné.

  3. Upřímně, čekal jsem od Asusu více. mám ho jako výrobce rád, PDA dělal zajímavá (křeče s Garminem pomíjím) a i Transformer řada je zajímavá (na rozdíl od MeMo). Tohle je ale bohužel opravdu tuctovka:-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).