Asus představil tři nové Zenfony: Nabídnou laserové ostření či 5 000mAh baterii

Společnost Asus v letošním roce představila několik zajímavých smartphonů – Zenfone 2 byl vůbec první smartphone se 4 GB RAM, Zenfone Zoom má zase vynikat svými fotografickými schopnostmi a specializaci modelu ZenFone Selfie snad nemusíme ani vysvětlovat. Dnes tchajwanský výrobce představil další tři novinky, které mají své silné stránky. 

Asus Zenfone Max

První představený model má vyniknout výdrží na jedno nabití, o kterou se postará baterie o kapacitě 5 000 mAh, ze které lze navíc dobíjet ještě další zařízení. Ostatní výbavou telefon spadá do střední třídy, což by mohlo výdrži baterie ještě pomoci. Zobrazovačem je 5,5″ displej s HD rozlišením (720 × 1 280 pixelů, 267 ppi) krytý sklem Gorilla Glass čtvrté generace. Uvnitř telefonu tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 taktovaný na 1,2 GHz, paměť RAM má velikost 2 GB. Vnitřní úložiště nabídne prostor 16 GB a lze jej rozšířit paměťovou kartou.

  

Na pořizování fotografií slouží 13megapixelový fotoaparát doplněný o duální dvoutónovou diodu a laserové ostření. Čelní kamerka dokáže tvořit selfies v rozlišení 5 megapixelů a úhlem záběru 85°. Telefon podporuje sítě LTE a je schopný pojmout dvě SIM karty. Operačním systémem je Android 5.0 zahalený do nadstavby Zen UI 2.0. 

Asus Zenfone 2 Laser

Tento model má se Zenfonem Max hodně společného, bude však nabízen hned ve třech úhlopříčkách displeje – 5″, 5,5″ a 6″. Rozlišení displeje je HD (720 × 1 280 pixelů), největší model disponuje Full HD (1 080 × 1 920 pixelů) displejem. Procesorem je Qualcomm Snapdragon 410, kapacita RAM je 2 nebo 3 GB, vnitřní úložiště je variantně 8 nebo 16 GB.

  

Konfigurace fotoaparátů je poplatná modelu ZenFone Max, a to včetně přítomného laserového ostření u hlavního z nich. Výrobce slibuje zaostření již do 0,3 sekund. Hardwarová tlačítka pro změnu hlasitosti a zamykání telefonu se nachází pod čočkou hlavního fotoaparátu na zádech telefonu.

   

Telefon disponuje LTE konektivitou (včetně všech pásem podporovaných našimi operátory) a nabízí funkci dual SIM. Operačním systémem je Android 5.0 zahalený do nadstavby Zen UI 2.0. 

Asus Zenfone 2 Deluxe

Poslední model důvěrně známe, neboť byl představen již na veletrhu CES v lednu. Deluxe edice ZenFone 2 nabízí nový zadní kryt, který tvoří více než 500 trojúhelníků spojených do krystalické struktury. Stále se jedná o telefon s 5,5″ displejem, 4 GB RAM a procesorem Intel Atom Z3560 (Z3580). Vylepšovalo se vnitřní úložiště – základní kapacita je 64 GB, zakoupit lze i dvojnásobek. V obou případech lze dalších 128 GB přidat paměťovou kartou.

  

Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 13 megapixelů, čelní kamerka 5 megapixelů. Telefon podporuje dual SIM a sítě LTE na všech potřebných frekvencích. Živí jej baterie o kapacitě 3 000 mAh, kterou lze nabít díky technologii BoostMaster na 60 % za 39 minut. Operačním systémem je Android 5.0 zahalený do nadstavby Zen UI 2.0, telefon bude nabízen v modré a růžové barvě. 

     

Ceny ani dostupnost představených novinek Asus prozatím neodhalil. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku