Cena:

Asus Zenfone 5 Lite: moderní design a čtyři fotoaparáty

Kromě vlajkového smartphonu Zenfone 5Z a jeho slabší verze Zenfone 5 představil Asus na veletrhu MWC ještě další smartphone, který se svým názvem ke svým bratříčkům hrdě hlásí, výbavou ale již spadá do střední třídy. Přivítejte Asus Zenfone 5 Lite.

Zenfone 5 Lite má oproti svým sourozencům menší širokoúhlý 6″ displej s FullHD+ rozlišením. Rámečky okolo něj už nejsou tak tenké, přesto IPS panelu patří 80,3 procent čelní plochy. Výrobce alespoň nemusel displej vyřezávat a všechny prvky umístil tam, kde bychom je očekávali.

Nad displejem najdeme hned dvojici fotoaparátů, přičemž primární selfie kamerku tvoří 20Mpx senzor IMX376 překrytý optikou se světelností f/2.0. Tento fotoaparát má úhel záběru 85,5°, je však doprovázen druhou kamerkou s úhlem záběru 120°. Selfíčka je možné přisvětlit přítomnou LED. Duální je i fotoaparát na zadní skleněné straně. Jeho hlavní část tvoří 16Mpx snímač s optikou se světelností f/2.2, stejně jako u selfie kamerky jej doprovází sekundární kamerka s úhlem záběru 120°. Fotoaparát doprovází LED blesk a čtečka otisků prstů. Telefon je schopný zaznamenávat 4K video, bohužel chybí optická stabilizace.

Zenfone 5 Lite pohání čipset Qualcomm Snapdragon 630, na některých trzích bude k sehnání ještě se slabším Snapdragonem 430. Procesoru jsou k ruce 4 GB RAM, pro ukládání dat slouží 64GB paměť, kterou je možné rozšířit paměťovou kartou. V tomto případě není nutné dělat kompromisy mezi dvěma SIM kartami a paměťovou kartou, sloty jsou zde rovnou tři. Telefon podporuje sítě LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 a NFC. Nabíjení 3 300mAh baterie bohužel obstarává starší microUSB konektor, který naštěstí doprovází 3,5mm jack na sluchátka.

Tip: Podrobné parametry Zenfone 5 Lite (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Asus Zenfone 5 Lite půjde na trh s Androidem 8.0 Oreo s nadstavbou ZenUI 5.0. Nabízen bude v černé, bílé a růžově-červené barvě. Cenu a dostupnost bohužel zatím neznáme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.