Asus ZenFone 4 Max oficiálně: velká výdrž a duální fotoaparát v kovovém těle

Společnost Asus chystá pro letošní rok novou řadu smartphonů ZenFone 4, která má čítat až šest modelů (více informací). Prvním představeným kouskem je model s přídomkem Max, který se pyšní akumulátorem s velkou kapacitou a duálním fotoaparátem.

Design nového ZenFonu 4 Max může zdánlivě připomínat iPhone 7 Plus, a to díky širokým rámečkům kolem displeje. Na bradu se alespoň vešla čtečka otisků prstů a dvě senzorová tlačítka, takže zbytečně nebudou ubírat prostor na samotném 5,5″ panelu s Full HD rozlišením. Nad displejem se nachází 8 Mpx selfie kamerka, fotoaparát v kovových zádech je duální a tvoří jej dvojice 13Mpx snímačů, přičemž jeden z nich má úhel záběru 120°.

ZenFone Max 4 je telefon střední třídy, což prozrazuje čipset Qualcomm Snapdragon 420 nebo 425 (podle varianty). Telefon můžete dostat s až 4 GB RAM, kapacita vnitřního úložiště činí 16, 32 nebo 64 GB. Prostor lze dále rozšířit paměťovou kartou, která sdílí šuplík s primární SIM kartou a je možné ji vyměnit za SIM kartu druhou.

Hlavním tahákem tohoto telefonu je akumulátor s kapacitou 5 000 mAh, který má společně s technologií PowerMaster vykouzlit skutečně obdivuhodnou výdrž na jedno nabití – sledování videa ve Full HD si podle výrobce užijete až 22 hodin. Bohužel Asus přibaluje k telefonu pouze slabší nabíječku, a nabít tohoto mastodonta z nuly na sto potrvá 4 hodiny.

ZenFone Max 4 se začne nejprve prodávat na ruském trhu, cena bude začínat na 13 900 rublech (asi 5 400 korun bez DPH). Telefon bude dostupný v černé, zlaté a růžové barvě s Androidem 7.0 na palubě. Zda se dostane i na náš trh, prozatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku