Asus ZenFone 4 přijde rovnou v šesti verzích, máme specifikace prvního z nich

Asus si s představením své letošní vlajkové lodě dává na čas, ZenFone 3 byl představen loni v květnu, letošní model byl odsunut na červenec, údajně kvůli designovým změnám a ladění efektivity. Zdá se, že dle tradic Asusu opět nepřijde sám.

Stránka podpory Google odhalila, že tchajwanský gigant chystá rovnou šest modelů, přičemž standardní ZenFone 4 (který dorazí ve dvou paměťových variantách) doplní modely Max, Pro, Selfie a 4V (zřejmě exkluzivita pro amerického operátora Verizon). Model Selfie byl již dokonce zachycen benchmarkem GFXBench, tak se můžeme podívat, s jakou přijde výbavou.

Telefon podle tabulky dostane 5,5″ Full HD displej, čipset Qualcomm Snapdragon 625 se 4 GB RAM a 32GB úložiště. O pořizování fotografií se postará hlavní 16Mpx fotoaparát na zádech, tahákem má být 12Mpx fotoaparát na čelní straně. Obě kamerky zvládnou pořizovat video ve 4K rozlišení.

Standardní ZenFone 4 patrně dostane letošní vlajkový čipset Snapdragon 835, model Max pak velkokapacitní akumulátor a specifikaci střední třídy. Verzi Pro v podání Asusu zatím neznáme, patrně ale bude postavena v portfoliu nejvýše.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku