Asus Zenfone 4: kompletní únik celé řady týden před premiérou

Společnost Asus si letos s představením nových Zenfonů dává pořádně na čas, datum premiéry bylo nakonec zvoleno na 17. srpna, avšak to nás příliš trápit nemusí – většina chystaných novinek řady Zenfone 4 má již nyní na stránkách Asusu své produktové karty, a přestože zatím nejsou veřejné, podařilo se některým lidem získat přístup. Díky nim se můžeme s novými Zenfony seznámit již dnes.

Zenfone 4

Jako první se podíváme na základní model celé řady, byť se nejedná o vlajkovou loď; tou má být až Zenfone 4 Pro, který však zatím úniku odolal. Ani samotný Zenfone 4 ale nemá být žádné ořezávátko, výrobce bude zřejmě nejvíce vyzdvihovat jeho duální fotoaparát tvořený dvěma senzory o rozlišení 12 a 8 Mpx, přičemž jeden z nich nabídne až 120° záběr. Čočky fotoaparátů budou osazeny do levého horního rohu lesklých, patrně skleněných zad, pevnost telefonu zajistí kovový rámeček obepínající zařízení dokola.

Čelní strana telefonu bude patřit 5,5″ AMOLED displeji s Full HD rozlišením, čtečce otisků prstů a nezbytným prvkům jakými jsou sluchátkový reproduktor, 8Mpx selfie kamerka a senzory. Bezrámečkového designu se od Asusu zatím nedočkáme. Asus Zenfone bude nabízen ve dvou variantách – Se Snapdagonem 630 a 660. Obě verze nabídnou 4 GB RAM, 64GB úložiště, slot na paměťovou kartu a akumulátor s kapacitou 3 300 mAh.

Asus Zenfone 4 bude nabízen v bílé a černé barvě, oficiální cena pro Evropu má být 499 EUR (asi 13 000 korun).

Asus Zenfone 4 Selfie a Selfie Pro

Dalšími zástupci nových Zenfonů mají být podle názvu specialisté na selfies. Design, ani velikost obou modelů se nijak neliší, rozdíly hledejme především v hardwarové výbavě. Na přední straně obou modelů se bude rozpínat 5,5″ AMOLED displej, u modelu Selfie dostane pouze HD rozlišení, Selfie Pro pak dostane Full HD panel. Pod displejem se bude nacházet čtečka otisků prstů, nad ním pak výřezy pro tradiční prvky většiny dnešních smartphonů.

V oblasti fotoaparátů se výbava obou telefonů liší, standardní model dostane 24Mpx fotoaparát vzadu a 5Mpx selfie kamerku vpředu, model Pro pak dostane kombo 20 / 8 Mpx. V obou případech bude selfie kamerka duální, odlišná ohniska obou čoček patrně zajistí tvorbu portrétních snímků. Hlavní fotoaparát bude sídlit v uprostřed v horní části kovových zad, která budou přetínat dva plastové předěly umožňující průchod bezdrátových sítí.

Nové „selfiečkové“ Zenfony budou pohánět čipy Qualcomm Snapdragon 625 a Snapdragon 430. S pamětí na tom budou oba modely velmi dobře, dostanou 4 GB RAM a 64GB rozšiřitelného úložiště. Akumulátor bude mít v obou případech kapacitu 3 000 mAh.

Zenfone 4 Selfie má v Evropě stát 299 EUR (asi 7 800 korun), zatímco jeho vybavenější bráška 399 EUR (asi 10 500 korun). Lepší model bude dostupný v červené a zlaté variantě, model Selfie bude dostupný v černé.

Asus Zenfone 4 Max

Telefon tohoto jména byl již představen začátkem července v Rusku (více informací), avšak jedná se o zcela jiný model, než byl nyní objeven na stránkách Asusu. Nový Zenfone 4 Max nabídne identický design, ale horší parametry. Celokovový smartphone nabídne 5,2″ displej s HD rozlišením, čipset Qualcomm Snapdragon 425, 3 GB RAM, 32GB úložiště a akumulátor o kapacitě 4 100 mAh.

Pod displejem zůstává čtečka otisků prstů, nad ním pak selfie kamerka prozatím o neznámém rozlišení. Hlavní fotoaparát bude duální a nabídne kombinaci 13 + 5 Mpx.

Zenfone 4 Max půjde do prodeje za cenu 229 EUR (asi 6 tisíc korun), nabízen má být v růžové, černé a zlaté barvě.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku