Domů » Bleskovky » Asus ZenFone 3 Deluxe na prvních renderech: Má dostat čtečku otisků prstů a USB-C

Asus ZenFone 3 Deluxe na prvních renderech: Má dostat čtečku otisků prstů a USB-C

Loni na lednovém veletrhu CES dal o sobě ZenFone 2 od Asusu pořádně vědět, neboť se tehdy jednalo o vůbec první smartphone vybavený 4 GB operační paměti. Toto množství je nyní nepsaným standardem současných vlajkových lodí, a tak jsme zvědaví, zda Asus něčím překvapí i u modelu ZenFone 3, který je očekáván někdy na konci jara. Na internet se nyní dostaly jeho první rendery údajně zobrazující standardní verzi a model s přídomkem Deluxe.

asus-zenfone-3-listing

Obě verze se mají lišit výbavou i vzhledem. Standardní model má dostat menší displej (patrně 5,5″), který mají obepínat příjemně tenké postranní rámečky z kovu. K pohodlnému úchopu a ovládání mají posloužit i zkosené hrany ochranného skla. Asus se zřejmě u letošního modelu vydá pěšinkou, kterou vyšlapalo LG – odstraní ze zad telefonu tlačítko pro změnu hlasitosti a nechá tam pouze čtečku otisků prstů, která bude umístěna pod čočku fotoaparátu. Jemu budou po stranách dělat společnost laserové ostření a duální dioda; blesk má být také součástí selfie kamerky. Podle zdroje nemá chybět ani USB-C konektor, byť na renderu znázorněn není.

zenfone-3-deluxe-render

Asus ZenFone 3 Deluxe se má originálnímu modelu tvarově podobat, avšak rozmístění prvků bude zřejmě jiné. Čtečka otisků prstů má být součástí oválného domovského tlačítka pod displejem, po jehož boku se ještě budou nacházet senzorové klávesy. Díky tomu se na záda vejdou tlačítka pro změnu hlasitosti, která na pravé straně chybí. K představení obou modelů by mohlo dojít na veletrhu Computex, který se koná od 31. května na Tchajwanu, tedy v domovině Asusu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments