Domů » Bleskovky » Asus ZenFone 3 je očekáván na konci jara: Ve výbavě nebude chybět čtečka otisků prstů

Asus ZenFone 3 je očekáván na konci jara: Ve výbavě nebude chybět čtečka otisků prstů

ZenFone 2 od Asusu způsobil loni na lednovém veletrhu CES poprask, neboť se tehdy jednalo o vůbec první smartphone vybavený 4 GB operační paměti. Příští rok by měl přijít jeho nástupce, avšak Asus zjevně nepodlehl trendu vydávat vlajkové modely s roční periodou, a třetí generaci ZenFonu údajně představí na přelomu května a června příštího roku.

  
TIP: Přečtěte si naši recenzi Asus ZenFone 2

O výbavě je prozatím předčasné hovořit, dodavatelské řetězce z Tchajwanu nicméně poodhalily, že chystaná novinka bude disponovat čtečkou otisků prstů. Tato komponenta je v poslední době velmi žádaná, a díky tomu rapidně zlevňuje. Cena jednoho snímače by měla brzy spadnout na úroveň 5 dolarů (asi 125 korun) a tak by se mohly čtečky otisků prstů stát v brzké budoucnosti součástí nejen vlajkových modelů.

 

Asus v letošním roce údajně vyexpedoval 20 milionů smartphonů, příští rok chce toto číslo zvednout na 30 milionů. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).