Asus Zenfone 10 se odhaluje. Už nebude tak kompaktní, ale dostane 200Mpx fotoaparát – SMARTmania.cz

Asus Zenfone 10 se odhaluje. Už nebude tak kompaktní, ale dostane 200Mpx fotoaparát

asus zenfone 9
  • Zenfone 10 mezigeneračně naroste
  • Asus využije větších rozměrů k nasazení 200Mpx fotoaparátu a větší baterie

Smartphony Asus Zenfone jsou u zákazníků oblíbené zejména pro svoji kompaktní velikost – zatímco u konkurence musíte často překousnout velký displej i celé tělo, loňský Zenfone 9 zaujal 5,9″ zobrazovačem a výškou 146,5 milimetrů. Tchajwanská firma chystá pro letošní rok nástupnický model, ovšem jak ukazují uniklé specifikace, o kompaktní rozměry pravděpodobně přijdeme.

Podle serveru Pricebaba má chystaný Zenfone 10 (modelové označení AI2302) dostat do výbavy 120Hz AMOLED displej s úhlopříčkou 6,3″, kvůli čemuž pochopitelně narostou i celkové rozměry telefonu. Důvodem zvětšení zřejmě bude posílení hardwarových parametrů – tchajwanská firma údajně hodlá do telefonu umístit jednak hlavní fotoaparát s rozlišením 200 megapixelů a optickou stabilizací, a také větší akumulátor s kapacitou 5 000 mAh a maximálním nabíjecím výkonem 67 wattů.

Srdcem telefonu se má stát čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, jehož teplotu má přiškrcovat kapalinové chlazení. Zenfone 10 nebude šetřit ani na paměti – v nejvyšší konfiguraci má mít 16 GB RAM a 512GB úložiště. Těšit se rovněž můžeme na zvýšenou odolnost IP68 a nejnovější Android 13.

Kdy bude Zenfone 10 představen, v tuto chvíli nevíme – loňský model byl odhalen na konci července, na pulty obchodů se dostal v září.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku