Asus ZenBook 14X OLED v unikátní edici míří do prodeje. Dostane se do Česka?

asus zenbook 14x oled space edition 1

Asus před pár měsíci na veletrhu CES v Las Vegas představil speciální verzi notebooku ZenBook 14X OLED s označením Space Edition. Ačkoli design limitované edice budil pozornost nejen novinářů, ale i široké veřejnosti, výrobce byl poměrně skoupý na informaci ohledně dostupnosti. Nyní produkt konečně vstoupil do prodeje na prvním trhu.

Specifikace jsou velice slušné – ZenBook 14X OLED Space Edition se pyšní procesorem Intel Core i9-12900H, tedy poslední generací, grafikou Iris Xe, až 32 GB RAM, 14″ OLED panelem s poměrem stran 16:10 a 90Hz obnovovací frekvencí, čtyřmi USB-C, jedním USB 3.2 Gen 2 typu A, HDMI 2.0, čtečkou otisků prstů ve vypínacím tlačítku či touchpadem s LED podsvícením, který lze proměnit na numerickou klávesnici.

Čím Space Edition zaujme je bezesporu sekundární 3,5″ OLED displej na vnější straně víka, kde lze zobrazit různé animace, notifikace, stav baterie, datum a čas či dokonce vlastní text. K tomu se přidává mírně upravený vzhled oproti původnímu ZenBooku 14X OLED, který působí více futuristicky. Kromě toho splňuje notebook také „vesmírný“ standard SMC-S-016A, podle kterého by měl být odolnější proti vibracím a extrémním teplotám.Asus ZenBook UX5400E recenzeNepřehlédněte

Recenze Asus ZenBook 14X OLED: když jeden displej nestačí

Asus ZenBook 14X OLED Space Edition se nyní prodává jen ve Spojených státech za cenu 1 999 dolarů. Od českého zastoupení značky však máme potvrzeno, že se objeví i na českém trhu. Doporučená cena byla stanovena na 40 990 Kč včetně DPH, dostupnost bude upřesněna později.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku