Domů » Bleskovky » ASUS VivoTab Note 8: Osmipalcový Windows tablet s podporou stylusu Wacom

ASUS VivoTab Note 8: Osmipalcový Windows tablet s podporou stylusu Wacom

ASUS se letos na CES velmi činil, představil novou řadu telefonů ZenFone, kompaktní duo mobilního telefonu a tabletu PadFone mini a hybridní dual boot tablet Transformer Book Duet. Rovněž se také přidává k výrobcům osmipalcových tabletů, založených na poslední generaci Intel Atom s operačním systémem Windows a uvádí tablet nazvaný VivoTab Note 8.

 

IPS displej tabletu má úhlopříčku 8 palců s HD rozlišením (1 280 x 800 pixelů) a speciální dotykovou vrstvou, která umožňuje ovládat tablet stylusem od firmy Wacom. O výkon se stará úsporný a přitom výkonný čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3740, taktovaný na 1,86 GHz. Paměť RAM nabídne velikost 2 GB, interní úložiště pak nabídne kapacitu 32 GB (volitelně 64 GB), kterou lze rozšířit paměťovými kartami microSD. ASUS navíc nabízí neomezenou kapacitu na svém cloudovém úložišti na jeden rok zdarma.

Hands on with the Asus VivoTab Note 8 Windows tablet + pen

Na zádech tabletu se nachází čočka 5 Mpx fotoaparátu, pro videohovory je určen přední HD fotoaparát. Zařízení je vybaveno dvěma reproduktory, bohužel nemá HDMI výstup a není tak možné připojit jej k externímu displeji. Potřebnou konektivitu zajišťují Wi-Fi, Bluetooth a microUSB. Udávaná výdrž baterie má být až 8 hodin při plném pracovním nasazení. Nainstalovaný operační systém je Windows ve verzi 8.1 a k němu navíc dostanete zdarma kancelářský balík Microsoft Office ve verzi pro studenty a domácnosti.

   

Asus VivoTab Note 8 je konkurencí především pro Dell Venue Pro 8 nebo Lenovo Miix 2. Oproti nim nabízí podporu pro dotyková pera Wacom. Cena je stanovena na 299 USD (6 000 Kč) za 32 GB verzi, 349 USD (7 000 Kč) za 64 GB verzi. Dostupnost je přislíbena na konec prvního kvartálu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Mohl by mi někdo ujasnit tu podporu dotykového pera Wacom? znamená to, že můžu psát po displeji jako na papír?

  • Jakub Karásek

   „…speciální dotykovou vrstvou, která umožňuje ovládat tablet stylusem od firmy Wacom.“

   Klasické kapacitní displeje, pokud nemají speciální úpravu, lze ovládat pouze prstem (nebo jinou částí těla). Tento navíc přidává podporu stylusu Wacom, které lze použít pro přesnější ovládání tabletu.

  • Áno je to to isté pero, ktoré používa Samsung u rady Galaxy Note a lenovo u Thinkpadoch

 2. Nechápem prečo ani tento tablet tak ako Dell Venue 8 pro nemá hdmi. Ale aspoň má klasický Waccom stylus hneď v balení. U Dell Venue 8 pro je treba dokúpitť a ešte sa doňho cpu baterky.

 3. Karel Fiedler (neregistrovaný)

  Asi to je ještě málo paměti pro Photoshop, při 4GB by to mohlo být už použitelné a jistě s těmi 1.000 úrovněmi přítlaku co to má ….

 4. Karel Fiedler (neregistrovaný)

  aha, displej 1 280 x 800 pixelů … nevím proč jsem si myslel, že 1080p :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).