Domů » Bleskovky » Asus VivoStick: Počítač s Windows 10 o velikosti flash disku

Asus VivoStick: Počítač s Windows 10 o velikosti flash disku

Asus v Berlíně sice znovu ukázal celou řadu nových smartphonů a tabletů, ale neukázal žádnou nečekanou novinku. Vylepšit reputaci si chtěl výrobce alespoň v oblasti notebooků a počítačů, kde nás nejvíce zaujala novinka v podobě Asus VivoStick.

 

Na první pohled bystě řekli, že jde o trochu rozměrnější flash disk. Částečně byste měli pravdu, protože se uvnitř ukrývá 32GB úložiště. Asus VivoStick je ovšem rovnou celé PC se systémem Windows 10. Výpočetní výkon pravděpodobně zajistí procesor z nové řady Intel Cherry Trail. K dispozici bude mít 2 GB operační paměti a již zmíněné 32GB úložiště, které prý půjde rozšířit prostřednictvím microSD karty.

VivoStick je koncipován tak, že se zasunuje přímo do konektoru HDMI u vašeho monitoru, případně televizoru. Pro funkčnost bude ještě nejspíše nutné zapojit externí napájení. Periferie můžete zapojit do dvou konektorů USB a nechybí ani 3,5mm jack pro připojení sluchátek. O konektivitu se postará WiFi standardu 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0. Cena Asusu VivoStick byla stanovena na 129 amerických dolarů (cca 3 100 Kč bez DPH), což je poměrně lákavá částka. Uplatnění najde zařízení především v obývacích pokojích, kde poslouží jako jednoduché HTPC. 

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. pet (neregistrovaný)

    chlazeni konecne pasivni?

    Intel Compute Stick Windows a Lenovo IdeaCentre Stick 300 maji nepochopitelne aktivni a vetracek na ktery lidi nadavaji. od podobneho zarizeni ocekavam ticho kdyz uz nema vykon..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).