Domů » Bleskovky » Asus v tom není sám. Intel světu ukázal futuristické notebooky se dvěma displeji

Asus v tom není sám. Intel světu ukázal futuristické notebooky se dvěma displeji

Veletrhu Computex se zúčastnila i společnost Intel, která zde konečně uvedla novou generaci 10nm procesorů, a kromě toho se pochlubila i dvěma prototypy poměrně netradičních přenosných počítačů. Nesou kódová označení Honeycomp Glacier a Twin Rivers, a v obou případech využívají dvou displejů.

Honeycomb Glacier

První jmenovaný prototyp má být ukázkou herního notebooku. Stejně jako nový Asus ZenBook Pro Duo má i tento počítač základnu rozdělenou na dvě poloviny – ta bližší obsahuje mechanickou klávesnici a touchpad, ta vzdálenější je pak vyplněna sekundárním displejem. Tento displeje má nad i pod sebou kloub, což znamená, že můžete zařízení otevřít buď jako tradiční notebook, nebo si nakloníte displeje oba najednou.

Hlavní displej má úhlopříčku 15,6″, sekundární 12,3″. Druhý panel má sloužit k zobrazování sekundárních informací ve hrách, k chatování, k listování fotografiemi, apod. Prototyp počítače je poháněn devátou generací procesorů Intel Core a obsahuje technologii Tobii, která umí sledovat, na co se uživatel právě dívá.

intel honeycomb

Twin Rivers

Druhý prototyp vypadá o něco tradičněji, v podstatě se jedná o notebook, který má namísto klávesnicového dílu druhý displej. Pokud by vám ale mechanická klávesnice chyběla, je možné na jeden z displejů umístit tenkou Bluetooth klávesnici.

intel twins

Displeje mají rozlišení Full HD, tělo je vytvořeno z umělé tkaniny, díky které zařízení orientované na výšku působí v ruce jako kniha. Koneckonců Intel na prototypu demonstroval čtení komixů či listování kuchařkou.

intel twin river

Pochopitelně Intel nebude ani jeden z prototypů sériově vyrábět, pouze ukazuje možnosti, kterých se mohou chytit ostatní výrobci. Ostatně právě zmíněný ZenBook Pro je výsledkem spolupráce Intelu a Asusu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. No to je futuristické… Něco podobného měl microsoft před 10 lety => Microsoft Courier

  2. Tak snad to výrobci vezmou AMD a něco mám předvedou ?

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *