Domů » Bleskovky » Asus údajně chystá chytré hodinky s Windows

Asus údajně chystá chytré hodinky s Windows

Windows 10 má být podle generálního ředitele Microsoftu Satya Nadelly systém pro všechna myslitelná zařízení od internetu věcí, až po profesionální počítače a servery; toto rozpětí zařízení v sobě pochopitelně zahrnuje i nositelnou elektroniku. Prozatím jediným zástupcem v této oblasti je vlastní náramek Microsoft Band, brzy by však mohli přispět svými chytrými hodinkami tchajwanský výrobce Asus.

  
Microsoft Band: Zatím jediné dlaždice na zápěstí (recenze)

Ten si nechal 29. ledna letošního roku zaregistrovat patentovou přihlášku na zařízení Asus VivoWatch, které je definováno jako přenosné zařízení pro výměnu dat s osobním organizérem nebo mobilním zařízením. Umožňuje přijímat a zobrazovat data z mobilních zařízení včetně příchozích SMS, emailů, událostí v kalendáři nebo alarmů. Zařízení má také obsahovat GPS čip pro záznam trasy a senzor srdečního tepu pro všechny obvyklé funkce jako krokoměr, organizátor cvičení, navigace apod.

  

V přihlášce se nikde nepíše, že se jedná o zařízení se systémem Windows, produktová řada Asus Vivo však dosud obsahovala pouze tablety, notebooky a počítače se systémem od Microsoftu. Kdy a zda vůbec Asus podobné hodinky představí a jak bude vypadat platforma, na které poběží, je prozatím předčasné spekulovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Zajímavá dedukce, že to musí být s Windows… IBM/Lenovo ThinkPady byly taky notebooky s Windows (a podporou Unixu) a teď mezi ně patří i Androidí tablety…

 2. Martin II (neregistrovaný)

  MS Band nebezia na Windows. S pravdepodonostou blizkou istote Smart watch/band od Asusu nebude bezat na Windows. Nevylucujem ale ze MS im poskytne svoju platformu ktoru pouziva pre MS Band.

  • lerion (neregistrovaný)

   Je pravda, že s Windows 10 má MS velké plány i v Internet of Things (viz Raspberry pi 2), dělá do nositelné elektroniky atd., takže Windows v hodinkách není nereálný.

   Ale dokud nebude nic potvrzeno, jsou to jen spekulace nejhrubšího zrna.

  • Martin Alexandr

   Mě se například hrozně líbí MS band, jen skoda te vydrže a ceny a dostupnosti u nás ale jinak paráda, snad bude lepsi nástupce … Ale pokud nekdo udělá hodinky s W10 tak nebude vědet co chtit :D

  • Martin II (neregistrovaný)

   Martin Alexandr: „…jen skoda te vydrže a ceny a dostupnosti…“ Nesuhlasim, vydrz je nadpriemerna na to co to zariadenie dokaze a cena je opat primerana na to co to ponuka. Dostupnost…to je problem.

  • lerion (neregistrovaný)

   Vydrz je srovnatelna s konkurenci (bez aktivniho trackovani pres GPS velmi dobra, s nim bohuzel nizka, ale nikdo to lepe zatim neumi).

   Cena je velmi dobra. Dostupnost… to je problem.

  • Martin Alexandr

   Přesně Lerione, bez aktivního trackovani přes GPS je dobra, ale chtelo by to lepsi, aby to vydrželo aspon cely den aktivního trackovani.

  • lerion (neregistrovaný)

   Jo, to by potesilo asi vice lidi. Ale zatim nikdo nevymyslel jak to udelat. Spis maji opacne problemy – Podle rumours Applu vydrzi hodinky bez GPS tak dlouho jako MS band s GPS…

  • Martin Alexandr

   Prý aktivní používáni hodinek od Applu = 4hod.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).