Domů » Bleskovky » Asus Transformer Prime Infinity: Tegra 4 a displej s rozlišením 2560 x 1600 px

Asus Transformer Prime Infinity: Tegra 4 a displej s rozlišením 2560 x 1600 px

Na právě probíhajícím veletrhu Computex 2013 se na řadu samozřejmě dostal i Asus. Jeho jménem promlouval předseda Jonney Shin, který představil celou řadu nových zařízení. Jedním z nich je i očekávané pokračování Transformera, konkrétně Transformer Pad Infinity.

  

Novinka si oproti loňskému modelu přináší hned několik vylepšení – pochopitelně nebude chybět nejnovější chipset Tegra 4, který doplní 72 grafických jader akcelerátoru GeForce. Tablet bude dále disponovat 2 GB RAM a Shin oznámil, že nový Transformer zvládne přenášet 4k obraz skrz svůj HDMI port. Logický krok zejména proto, že Asus minulý týden představil i své nové 4K profesionální monitory za 5 000 USD. Pro fotografování bude připraven 5Mpx snímač na zadní straně, k videohovorům bude možné využívat 1,2Mpx kamerku na přední straně.

IPS displej tabletu pak bude mít rozlišení čítající 2 560 x 1 600 obrazových bodů (WQXGA) a nemůže chybět ani dockovací stanice s baterií rozšiřující celkovou výdrž. Transformer Pad Infinity bude k dostání ve 32GB verzi, přičemž jeho paměť půjde rozšířit díky slotu na klasické SD karty v dokovací stanici (díl s klávesnicí). Podle serveru TheVerge by cena zařízení měla být 399 USD (zhruba 7 900 Kč bez DPH), případně 499 USD s klávesnicovým dokem (10 000 Kč bez DPH). Na vybraných trzích se však objeví až v průběhu podzimu letošního roku.

Miroslav Václavík

9 komentářů

 1. Sláva sláva sláva, USB 3.0 (host i master?), SD slot, ppi, IPS, moooc pěkný tablet. Tegra 4 neumí BT 4.0?

 2. Jakej je vlastně rozdíl mezi BT 4.0 a 3.0? Není to jenom ten ultra úsporný režim? To u tabletu stejně neni moc potřeba…

  Jinak to je parádní kousek HW, ještě nahradit Android nějakým normálním Linuxem (třeba Ubuntu) a máme tu perfektní stroj pro práci i zábavu.

  • Není potřeba? Však k němu můžeš připojit mobil (modem), HID, GPS,… tam všude se hodí, když to žere „desetinu“ oproti BT 3.0, který je zaměřen na datovou rychlost, což je věc, která není moc potřeba…

   V tomto směru náhrady Androidu, nové Haswell Atomy jsou velkým příslibem v tabletech…

  • Pokud má tablet Cellular modul, tak jistě se BT hodí i pro headset, asi s tím nebudeš telefonovat u ucha:-) Připravovaný Android 4.3 by „už“ měl BT 4.0 podporovat.

  • Android BT 4.0 podporuje… to čo má plne podporovať 4.3 je BT4.0 LE a to má snaď len Galaxy S4

  • No dobře, nicméně vzhledem k tomu, že prakticky jediným přínosem BT4.0 je LE protokol (resp. z hlediska uživatel), tak je výsledek vcelku stejný:-)

 3. Pepa (neregistrovaný)

  Zní to pěkně, jenže co tam bude mít Asus zase za past? U Prime to bylo tak neuvěřitelně pomalé úložiště, že selhávalo kopírování přes USB, Infinity to samé, GPS byla kapitola sama o sobě (nebo spíš nebyla). Asus papírové umí, ale pak je to hrozný shit…

 4. Refael (neregistrovaný)

  Prý na samotném tabletu nebude slot pro paměťovou kartu, ale pouze v klávesnici. Doufám, ze Asus už učí tablety používat nejen Wi-Fi, ale i 3G a LTE. Kdoví, zda-li to ovšem Tegra 4 podporuje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).