Domů » Bleskovky » Asus Transformer Book Duet: Unikl první obrázek hybridního dual boot tabletu

Asus Transformer Book Duet: Unikl první obrázek hybridního dual boot tabletu

Již dříve jsme vám přinesli informaci, že ASUS na CES 2014 chystá dual boot tablet s Windows a Androidem. Byly to pouze spekulace, vycházející z jednoho krátkého a velmi neurčitého videa. Nyní toto zařízení dostává konkrétnější obrysy a to díky uniklému propagačnímu videu přímo na stránkách ASUSu.

 

Video bylo bohužel ze stránek staženo a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se podařilo jej někomu zachytit, k dispozici máme pouze jeden obrázek. Nicméně zahraniční média dokázala získat a uchovat alespoň jeho popis.

„Transformer Book Duet (TD 300) is the world’s first quad-mode, dual-OS laptop and tablet convertible that allows users to switch between Windows and Android in either laptop or tablet modes in just seconds — and with just a single push of the OS Switch button or a virtual key on the tablet“.

Text uvádí, že se přístroj bude jmenovat ASUS Transformer Book Duet a stane se prvním čtyřmódovým notebookem s odnímatelným displejem, který umožní uživateli přepínat mezi operačními systémy Windows a Android stiskem jednoho tlačítka nebo virtuální klávesy během několika málo sekund. Známy jsou rovněž některé technické specifikace. Procesorem má být buď 1,5 GHz Intel Core i3 nebo 1,7 GHz Core i7 (dle konfigurace). Displej má mít rozlišení 1 366 × 768 a pevný disk tohoto tabletonotebooku uchová až 1 TB dat.

 

Již v pondělí se má konat tisková konference ASUS, můžeme očekávat, že se o chystaném zařízení dozvíme více podrobností. Osobně bych raději uvítal na trhu podobné zařízení, umožňující výběr operačního systému hned při prvním spuštění, přičemž druhý systém by se na disk vůbec neinstaloval. To by dávalo smysl zejména při použití systému Windows, který již nabízí schizofrenní prostředí pro použití jak v tabletu, tak v plnohodnotném počítači, nevidím tedy důvod, proč v jednom zařízení používat ještě třetí uživatelské prostředí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments