ASUS Transformer Book Duet: Hybridní dual boot tablet oficiálně představen

Očekávaný hybrid tabletu a notebooku, umožňující uživateli přepínat mezi operačními systémy Windows a Android, byl konečně oficiálně představen. Výrobce ASUS toto zařízení popisuje jako první „4 v 1“, což znamená, že máte na výběr, zdali jej budete používat jako tablet nebo notebook a k tomu si vyberete, v jakém operačním systému se budete pohybovat.

Transformer Book Duet TD300 přichází s 13,3″ dotykovým displejem s Full HD (volitelně HD) rozlišením, výkon obstarává procesor Intel Core i7 (volitelně i3) se 4 GB RAM. Uživatelská paměť tabletu má kapacitu 128 GB, v klávesnicovém docku nalezneme další 1 TB díky integrovanému pevnému disku. Konektivitu tabletu obstarává Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth ve verzi 4.0, na jeho těle se nachází slot na MicroSD kartu a sluchátkový port.

  

Tělo klávesnice nabízí tři USB (jedno ve verzi 3.0), LAN konektor, HDMI a audio jack. Tablet obsahuje 38 Wh baterii, která podle výrobce vydrží 6 hodin práce v operačním systému Android nebo 5 hodin ve Windows. Menší výdrž je opodstatněná použitím procesoru řady Intel Core, který nabídne mnohem větší výkon, než například nízkoenergetický Intel Atom. Hmotnost tabletu včetně klávesnicového docku je 1,9 kg. Operační systém Windows je nainstalován ve verzi 8.1, Android pak ve verzi 4.2.2. Přepínání mezi systémy je realizováno tlačítkem Instant Switch a trvá pouhé 4 vteřiny.

   

Dostupnost Transformeru Book Duet prozatím není známá, cena se bude lišit podle konfigurace. Model s HD rozlišením a procesorem Core i3 má stát 599 USD (12 000 Kč), dražší a výkonnější verze s Full HD displejem a procesorem Core i7 má stát 699 USD (15 000 Kč).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku