Asus Taichi se dvěma displeji uveden na český trh: Ultrabook a tablet v jednom těle

V České republice se začalo oficiálně prodávat netradiční zařízení Asus Taichi, které v sobě kombinuje ultrabook a tablet, zároveň také nabízí dva displeje.

Společnost Asus uvedla na český trh ultrabook Taichi 21, který je vybaven hned dvěma 11,6“ displeji. V otevřeném stavu je Taichi klasickým notebookem s fullHD displejem, výkonným procesorem Intel Core i7 a podsvícenou klávesnicí. Jakmile jej zavřete, promění se toto zařízení v tablet s multidotykovým fullHD displejem. Taichi tak v jednom zařízení spojuje funkce a výhody tabletu i ultrabooku. Doporučená cena této novinky je však trochu vyšší – 39 999 Kč včetně DPH. 

  

Tento notebook a tablet jsme si mohli osahat na tiskové konferenci. Dva IPS displeje ve víku jsou rozhodně zajímavé, ale obáváme se, že i díky vyšší ceně se na trhu moc neprosadí. Příjemná je hmotnost 1,25 kg, která ani při práci v režimu tablet nebude činit výrazný problém. Práce s jednotlivými displeji se poté neliší od klasického počítače, který má připojeny dva monitory.

  

Plochu tak můžete klonovat či rozšířit na druhý displej, případně můžete používat pouze jeden displej. Vnitřní displej není dotykový, ten vnější pak podporuje až 10 současných dotyků a lze jej ovládat dotykovým perem, které je součástí výbavy – vnější displej dokáže snímat až 256 různých úrovní tlaku. 

Zařízení Taichi je vybaveno zvukovou technologií ASUS SonicMaster vyvinutou společností Bang & Olufsen ICEpower. Technologie SonicMaster nabízí širší frekvenční rozsah, čistší vokály a bohaté basy. Výkonný směrový mikrofon s funkcí určování pozice zdroje zvuku, tlumení ruchu v pozadí a potlačení akustické odezvy zajistí, takže by konverzace při videokonferencích měla být vždy srozumitelná.

Co se týče konektivity, tak  na zařízení naleznete 2 porty USB 3.0, audio jack a pak už jen obrazové výstupy v mini variantách (konkrétně miniVGA a mini HDMI 1.4). Zařízení tedy nemá klasickou síťovou kartu. Pokud vám nebude stačit připojení k WiFi síti (podporována jsou pásma 2,4 GHz i 5 GHz), tak si budete muset připojit síťovou kartu do USB. Za zmínku stojí také webkamery – jsou rovnou dvě. Ta nad vnitřním displejem disponuje HD rozlišením. Druhá kamera má ale rozlišení 5Mpx a umožňuje záznam fullHD videa se 30 snímky za vteřinu. 

   

V průběhu letošního roku plánuje ASUS uvést na český trh také zařízení Taichi 31, které nabídne větší úhlopříčku obou displejů – konkrétně 13,3“, výdrž baterie až sedm hodin a vybaveno bude navíc čtečkou karet. 

  

Jak se vám Asus Taichi líbí? Myslíte si, že mají dvě obrazovky ve víku notebooku smysl a napadá vás, jak by se daly využít v reálném životě?

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku