Domů » Bleskovky » Asus rozšířil vlajkovou řadu smartphonů ZenFone 3 o modely Laser a Max

Asus rozšířil vlajkovou řadu smartphonů ZenFone 3 o modely Laser a Max

Řada smartphonů Asus Zenfone 3 bude jaksepatří široká. V letošním roce byl představen základní model ZenFone 3, vlajkový top model ZenFone 3 DeLuxe a obrovský tabletofon ZenFone 3 Ultra. K nim nyní přibývají další dva kousky, modely ZenFone 3 Laser a Max. Oba byly představeny na samostatné akci ve Vietnamu.

Asus ZenFone 3 Laser

Jak již název napovídá, specializací tohoto telefonu bude bleskurychlé ostření. Výrobce se chlubí, že zvládne zaostřit už za 0,03 vteřiny, a to díky druhé generaci laserového autofokusu, který je součástí 13Mpx fotoaparátu na zadní straně zařízení. Fotoaparát je postaven na čipu IMX214 od Sony, pod ním se ještě nachází čtečka otisků prstů. Čelní stranu tohoto celokovového zařízení vyplňuje displej o úhlopříčce 5,5″ a Full HD rozlišení, překrývá jej ochranné sklo s 2,5D efektem po stranách.

Zenfone-3-Laser

V útrobách telefonu tiká blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor, kterému sekundují 4 GB operační paměti, vnitřní úložiště nabídne 32GB prostor pro ukládání dat. Tělo telefonu má tloušťku 7,9 mm, o běh se stará operační systém Android 6.0. Telefon půjde ve Vietnamu do prodeje za cenu 5,99 milionů VND, což je asi 6 600 korun bez DPH.

Asus ZenFone 3 Max

Druhý představený model naopak názvem trochu mate. Mohlo by se zdát, že se jedná o tabletofon, má však menší displej než předchozí model, konkrétně 5,2″ panel s Full HD rozlišením. Jméno Max si vysloužil kvůli vysoké výdrži baterie, její kapacita činí 4 100 mAh. Nutno podotknout, že loňský ZenFone 2 Max měl rovnou 5 tisíc mAh.

Zenfone-3-Max

Bohužel Asus nebyl u tohoto smartphonu příliš sdílný v oblasti specifikací, víme pouze, že bude vybaven 3 GB RAM, 32GB pamětí a čtečkou otisků prstů. Do prodeje má jít za cenu 4,49 milionů VND, což je v přepočtu asi 4 900 korun bez DPH. O dostupnosti na ostatních trzích bude výrobce informovat v následujících týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).