Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE: ještě lepší hraní na dvou displejích

ASUS ROG Zephyrus Duo SE 2

Asus před rokem a půl představil netradiční řadu notebooků ZenBook Duo, jejichž hlavním benefitem se stal sekundární displej umístěný nad klávesnici. Tento prvek se poté dostal i do herního počítače Zephyrus Duo, který se právě dnes dočkal své druhé generace. Jaké novinky si Asus pro tento stroj připravil?

ASUS ROG Zephyrus Duo SE 3
Asus Zephyrus Duo 15 SE

Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE: více výkonu a lepší displeje

Vylepšení dostala druhá edice hned na několika frontách. Předně byl počítač osazen novými procesory od AMD, v nejvyšší konfiguraci bude možné notebook zakoupit s procesorem Ryzen R9 5900HX a zbrusu novou mobilní grafikou NVidia GeForce RTX 3080. Paměť RAM může dosahovat až 48 GB, a to díky 16GB paměti napájené přímo na desku počítače a volnému slotu SODIMM, který může pojmout až 32GB modu. Vnitřní úložiště může mít kapacitu až 2 TB, a to díky čtyřem M.2 NVMe diskům zapojených do RAID 0.

Asus ROG Zephyrus Duo SE 1
Asus Zephyrus Duo 15 SE

ROG Zephyrus Duo si ponechal dvojici displejů, avšak dodal jim lepší parametry. Hlavní zobrazovač má úhlopříčku 15,6“, k dispozici bude buď s Quad HD rozlišením s obnovovací frekvencí 120 Hz nebo s Full HD rozlišením a obnovovací frekvencí 300 Hz. V obou případech dostanete kalibrované panely, které ale postrádají dotykovou vrstvu.

Sekundární obrazovka nad klávesnicí je výklopná, má úhlopříčku 14,1“, rozlišení 1 100 × 3 840 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Displej je dotykový, podporuje stylus a stejně jako jeho větší kolega se chlubí antireflexní vrstvou. Asus má pro sekundární displej připraveno několik zajímavých scénářů, například k zobrazování dodatečných informací ve vybraných hrách, streamování her nebo k tvorbě grafiky v aplikacích od Adobe.

bar

Nový ROG Zephyrus Duo rozhodně není žádný drobeček, na váze mu naměříte 2,4 kg, mimo jiné i díky velké 90Whr baterii. Její dobíjení obstarává přiložený 280W adaptér s vlastním konektorem, druhou možností je dobíjení výkonem 100W s pomocí USB-C portu. Ten na těle počítače doplňuje trojce portů USB-A, HDMI 2.1, sluchátkový jack, LAN port a čtečka karet typu microSD. Nechybí ani kvalitní reproduktory pyšnící se certifikací Dolby Atmos.

2021 ROG Zephyrus Duo 15 SE - Two Screens. Zero Limits. | ROG

Cena a dostupnost

Asus zatím cenu ani dostupnost nového počítače neoznámil, patrně ji bude prozrazovat až při dodávání počítače na trh.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku