Domů » Články » ASUS ROG Phone: herní smartphone pro náročné míří na český trh

ASUS ROG Phone: herní smartphone pro náročné míří na český trh

Herní telefony se staly vcelku rychle zajímavým odvětvím, které získává velice rychle na síle. Dlouho tedy v tomto segmentu nemohl chybět ani ASUS, který přichází s dost možná tím nejzajímavějším konceptem herního telefonu na trhu. Nový ROG Phone sdílí své jméno s řadou herních počítačů a příslušenství a jeho design je tak již tradičně velice agresivní, takže si tento kousek rozhodněte nespletete s jiným zařízením.

Důkazem může být ostře řezaná čtečka otisků prstů na zádech či zlatě zvýrazněně stereo reproduktory na přední straně. Ty rámují velký 6″ Full HD+ AMOLED displej, který se chlubí rychlou snímkovací frekvencí 90 Hz s dobou odezvy 1 ms a podporuje zároveň HDR.

ASUS ROG Phone + příslušenství - [Taipei, Taiwan]

Jak už bylo ovšem řečeno, jedná se o pravý herní stroj, a tak nesmí chybět ani spousta barevných LED světýlek. Logo divize ROG je zde podsvícené a jeho barvu je možné manuálně nastavit nebo může telefon barvy měnit automaticky po určité době. Zároveň se rozsvítí při zmáčknutí červeně také boky zařízení, jelikož tu máme rám citlivý na tlak, jako je tomu třeba u telefonů HTC.

Stisknutí rámu zde funguje jako speciální gesto, které aktivujete speciální herní režim. Ten přetaktuje Snapdragon 845 na maximální takt 2,96 GHz, načež se bude hodit také efektivní chladící systém 3D parních komor GameCool. Díky speciálním pinům na boku telefonu lze dále připojit ještě další přídavný chladící větráček, jehož otáčky můžete dokonce manuálně ovládat. Nemluvě o tom, že nalezneme v rámu telefonu i dvě programovatelná ultrazvuková tlačítka AirTrigger, čímž dostanete více možností ovládání při hraní a telefon bude působit více jako běžný konzolový ovladač, na který mohou být hráči zvyklí.

Pokud jde o další výbavu, nechybí hned 8 GB RAM a 128 nebo až neskutečných 512 GB interního úložiště. Baterie má solidní kapacitu 4000 mAh a dobíjí se skrz USB-C, nechybí Bluetooth 5.0 a samozřejmě ani 3,5mm jack pro sluchátka. Největší zajímavostí ROG Phonu je ale možná až příslušenství, které k němu ASUS nabízí. Je tu kupříkladu speciální ovladač s druhým integrovaným displejem, dokovací stanice pro připojení ke stolnímu PC či ovladač Gamevice s WiGig Dockem využívající technologii Wi-Fi 60 GHz, díky čemuž můžete hrát hry na velké obrazovce či televizi.

Vše bude dostupné na Huramobil.cz

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.