TOPlist

ASUS ROG Phone 5s a 5s Pro: ještě výkonnější herní bestie

ROG Phone 5s 5

Pokud jste nadšení hráči mobilních her a chcete mít v kapse vždy to nejvýkonnější železo, máme pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta špatná je, že váš ASUS ROG Phone 5 už není nejvýkonnějším herním smartphonem na trhu. Ta dobrá je, že si můžete koupit jeho výkonnějšího sourozence.

ASUS ROG Phone 5s: vyšší výkon a rychlejší dotyková vrstva

Tchajwanský výrobce ASUS omladil svoji řadu herních smartphonů o dva nové modely – ROG Phone 5s a 5s Pro. Přídomek „s“ v tomto případě značí zejména vyšší výkon, který dodává nový čipset Qualcomm Snapdragon 888+ s výkonnějším hlavním jádrem s taktem 3 GHz a o 20 procent vyšším výkonem AI engine (z 26 na 32 TOPS). Druhou novinkou je pak nižší latence dotykové vrstvy displeje, a to díky navýšení snímkovací frekvence z 300 na 360 fps.

ROG Phone 5s 1

Zbytek výbavy zůstal stejný, totožný je i design a tím pádem i kompatibilita s původním příslušenstvím. Zobrazovač tvoří v obou případech 6,78“ AMOLED panel s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz. Displej pokrývá 111 procent gamutu DCI-P3 a je certifikován na zobrazení HDR10+ obsahu.

A jak od sebe ROG Phone 5s od varianty Pro rozpoznáte? První jmenovaný má na zádech RGB logo, zatímco u druhého najdete sekundární displej a další senzory, které můžete využít při hraní her. Další rozdíl poznáte až pohledem do papírových parametrů – základní verzi dostanete maximálně s 16 GB RAM a 256GB vnitřní pamětí, u varianty Pro je maximem 18 GB RAM a 512GB úložiště. Slot na paměťovou kartu nemá ani jeden model, tradicionalisty alespoň může potěšit přítomnost sluchátkového jacku.

Oba telefony disponují 6000mAh baterií, kterou lze dobíjet výkonem až 65 Wattů. Bezdrátové nabíjení podporováno není, potěší však umístění sekundárního USB-C portu na bok, takže kabel při nabíjení během hraní nepřekáží. Po stránce fotoaparátů se také nic nezměnilo, na zádech obou telefonů najdete tři snímače s rozlišením 64, 13 a 5 megapixelů (hlavní, širokoúhlý a makro).

Cena a dostupnost jsou zatím neznámými veličinami

Kdy ASUS ROG Phone 5s a 5s Pro dorazí na pulty obchodů, zatím nevíme, stejně tak neznáme ani jejich ceny. Víme jen, že s nákupem verze Pro dostanete navíc externí kryt s chladičem, který běžně stojí 70 USD.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku