Domů » Bleskovky » Asus potvrzuje: Kódové označení Androidu 5.0 bude Jelly Bean

Asus potvrzuje: Kódové označení Androidu 5.0 bude Jelly Bean

Stalo se už tradicí, že další verze Androidu ponese název po některé ze sladkých pochoutek. Už dříve se spekulovalo, že Android 5.0 dostane označení Jelly Bean (barevné bonbóny ve tvaru malých fazolek), a nyní tento název potvrdil i Asus samotný. Je navíc velice pravděpodobné, že po označeních Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb a Ice Cream Sandwitch, se Google i nadále bude držet abecedního pořadí a zvolí tedy název začínající na písmeno J. 

-

Asus má ke Googlu velice blízko – svědčí o tom i časté uvolňování nových verzí systému pro současná zařízení. „Jakmile bude Android 5.0 dostupný, myslíme si, že je velice pravděpodobné, že budeme v první vlně výrobců, která aktualizaci na Jelly Bean nabídne,” řekl Benson Lin, víceprezident společnosti Asus.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

  1. matodrummer (neregistrovaný)

    Rad by som zareagoval, dufam ze k teme. Stale cakam na update na ICS na moj asus transformer. Vo svete je k dispozicii uz tyzden a tu na slovensku stale nic…

  2. Tom (neregistrovaný)

    Zkoušel jsi nechat aktualizace vyhledat? Já ho mám už od prvního dne,co vyšel. :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *