Asus Pegasus 2 Plus: Střední třída s nudnějším designem

Asus se svojí modelovou řadou Zenfone sklízí v poslední době značné úspěchy. Tyto smartphony zaujmou, kromě dobrého poměru cena/výkon, především svým jedinečným designem. Najdou se ale i tací zákazníci, kterým se vzhled Zenfonů nelíbí a raději by něco méně nápadného. A právě na tyto uživatele cílí nově představený model Asus Pegasus 2 Plus.

 

Přední straně vévodí 5,5palcový displej s rozlišením FullHD (1080 × 1920 px). Výpočetní výkon dodává čipset Snapdragon 615 od Snapdragonu. O nedostatek paměti se nemusíte obávat, Pegasus 2 Plus dostal rovnou 3 GB RAM. Kapacita vnitřního úložiště zatím není známa.

Pod zadním odnímatelným krytem se ukrývá akumulátor s kapacitou 3030 mAh, který by měl zajistit slušnou výdrž. Hlavní fotoaparát nabídne maximální rozlišení 13 Mpx, čelní selfie kamera je vybavena 8Mpx senzorem. Výrobce vsadil na operační systém Android ve verzi 5.1.1 s uživatelskou nástavbou Zen UI.

 

Novinka byla představena na konferenci v Číně. Na trh by se měla dostat v nejbližších týdnech za nespecifikovanou cenu. Zda smartphone zavítá i na český trh zatím není jisté.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku