Chystá Asus nový PadFone? Údajně dostane čipset Snapdragon 820 a QuadHD displej

Asus PadFone způsobil v době uvedení velký rozruch. Smartphone s poměrně slušnou výbavou sice nepřekvapil, veškeré kouzlo spočívalo v dodávaném tabletu. Nejednalo se ovšem o plnohodnotný tablet, ale v podstatě jen o tělo s displejem a baterií do kterého se zasunul smartphone. Ten zajišťoval veškerý výpočetní výkon a ostatní funkce. Nevýhodou byla ovšem vysoká cena, která byla vyšší, než kdybyste si koupili smartphone a tablet zvlášť.

 
Asus PadFone Infinity (A86) se brzy dočká nástupce

Podle posledních uniklých informací chystá Asus dalšího nástupce této série, který ponese označení PadFone S2. Smartphone vybavený 5,5palcovým displejem nabídne rozlišení QuadHD (1440 × 2560 px). Výpočetní výkon bude zajišťovat čipset Qualcomm Snapdragon 820. K dispozici bude mít 4 GB operační paměti. Pro uživatelská data bude k dispozici 32GB případně 64GB úložiště. Hlavní fotoaparát dostane do vínku 21Mpx senzor, přední selfie kamera si bude muset vystačit s 8 Mpx.

Tablet (dock) bude vybavený 10 palcovým displejem s doposud neuvedeným rozlišením. Jeho součástí je také akumulátor s kapacitou 5100 mAh, což společně s 3060mAh baterií zajistí slušnou dobu výdrže. Na jaký operační systém vsadil výrobce, zatím není známo, odhadujeme, že nový Padfone dostane Android ve verzi 5.1. Cenu zatím neznáme, po předchozích zkušenostech ale víme, že rozhodně nebude nízká.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku