ASUS PadFone míří na český trh: Kdy a za kolik se začne prodávat?

ASUS dnes na český trh oficiálně uvedl netradiční zařízení s názvem PadFone, které v sobě kombinuje telefon, tablet a notebook. Cena však příliš příznivá není (+video).

Společnost ASUS dnes uvedla na český trh netradiční zařízení s názvem PadFone, které spojuje funkce telefonu, tabletu a notebooku. Pod tímto označením se tedy skrývá hned trojlístek zařízení s jedním společným srdcem, kterým je právě telefon PadFone. Ten stačí zasunout do speciálního doku a rázem se z něj stane 10,1″ tablet. A aby toho nebylo málo, k tabletu můžete připojit plnohodnotnou klávesnici a proměnit jej v malý notebook. Třešničkou na závěr je speciální Bluetooth stylus, který zároveň slouží jako telefonní sluchátko.

  

PadFone je osazený dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz pro každé jádro a grafickým akcelerátorem Adreno 225. Zařízení pracuje s operačním systému Android 4.0 a jak nám zástupci společnosti ASUS prozradili, v dalších měsících by se měla objevit aktualizace na Android 4.1 „Jelly Bean“.

  

   

Po vložení smartphonu do dokovací stanice PadFone Station se PadFone promění v 10,1″ tablet. Padfone disponuje 8Mpx digitálním fotoaparátem se snímačem CMOS, objektivem se světelností F2.2 a konstrukcí využívající pět optických prvků, který by měl zajistit dostatečně kvalitní fotografie i při horších světelných podmínkách. Poradí si také se záznamem videa ve fullHD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu.

Novinka dále využívá zvukovou technologii SonicMaster podpořenou kvalitními reproduktory s velkými rezonančními komorami a jak jsme měli možnost otestovat, zvuk je opravdu dobrý a výrazný.

  

Vestavěný akumulátor telefonu má kapacitu 1 520 mAh. Další akumulátor se však nachází v těle doku (tabletu), ten má kapacitu 6 600 mAh a aby toho nebylo málo, třetí baterie je integrována v klávesnici a má opět kapacitu 6 600 mAh. Ve výsledku tak máte k dispozici 14 720 mAh. Telefon je zároveň možné z doku dobíjet.

Videopohled na Asus Padfone: Představení telefonu, doku, klávesnice a stylusu (MWC 2012)

ASUS PadFone na MWC 2012 v Barceloně: Videopředstavení novinky a příslušenství

Jedno tělo vládne všem…

PadFone obsahuje technologii ASUS DynamicDisplay, která automaticky upravuje zobrazení displeje při vložení PadFone do PadFone Station, nebo naopak při jeho vyjmutí. Obraz je vždy optimální pro dané rozlišení displeje. Při přechodu z režimu tabletu na telefon (nebo naopak) můžete pokračovat v práci přesně tam, kde jste přestali, aniž byste museli začínat znovu,“ uvádí ASUS ve své tiskové zprávě. V praxi to skutečně funguje u většiny aplikací, ale například u her či „méně kompatibilních“ programů se mohou objevit problémy a obraz se jednoduše nepřepne – aplikaci je tedy nutné spustit znovu. Podrobněji možnosti přepínání aplikací otestujeme, jakmile budeme mít zařízení k dispozici na recenzi.

  

Bluetooth stylus pro telefonování, klávesnice prodlužující dobu provozu

K tabletové stanici PadFone Station lze připojit také dokovací klávesnici, s níž se PadFone promění v malý notebook. Dokovací klávesnice navíc rozšiřuje kapacitu baterie a je vybavena USB porty a čtečkou karet. Klávesnice bohužel není kompatibilní s modely Transformer od Asusu. Prý je to z konstrukčních důvodů – u klávesnice pro PadFone došlo ke konstrukčním vylepšením, které mají zajistit celkovou pevnější konstrukci.

  

Dalším užitečným příslušenstvím je PadFone Stylus Headset – dotykové pero s technologií Bluetooth, které slouží nejen ke kreslení a psaní, ale zároveň i jako náhlavní souprava pro snadný příjem hovorů, pokud uživatel používá zařízení v režimu tabletu. 

Uživatelé PadFonu budou moci po dobu tří let bezplatně využívat 32GB úložiště WebStorage a také další cloudové služby ASUS. V zařízení najdeme předinstalovanou aplikaci SuperNote, která slouží k práci s poznámkami. Ty můžete snadno pořizovat mnoha různými způsoby – pomocí klávesnice, dotykového rozhraní, fotoaparátu (fotografie a videa) nebo audio záznamů.  

  

Na českém trhu se bude sada PadFone prodávat za doporučenou cenu 17 990 Kč s DPH, což není zrovna málo a právě díky ceně to PadFone nebude mít vůbec jednoduché. Tato sada bude obsahovat samotný telefon, Padfone docking station („tablet“), stylusové pero a pouzdro jako bonus. Dokovací klávesnice se bude prodávat samostatně za 2 990 Kč s DPH. Pokud tedy budete chtít používat kompletně celý set, připravte si téměř 21 000 Kč.

Graf ceny produktu Asus Padfone poskytuje server Heureka.cz

Zástupců společnosti ASUS jsme se ptali, zda se PadFone bude prodávat také samostatně (pouze telefon), ale zatím to v plánu není, nicméně se nevylučuje, že by se tak mohlo stát v průběhu dalších měsíců. Na pultech českých obchodů se PadFone objeví 8. srpna. A co na novinku říkáte vy? Přemýšlíte, že byste si PadFone pořídili nebo vás cena odradila?

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku