Domů » Bleskovky » Asus Padfone mini odhalen: Kompaktní duo se 7″ tabletem a 4″ smartphonem

Asus Padfone mini odhalen: Kompaktní duo se 7″ tabletem a 4″ smartphonem

Asus před několika okamžiky představil zmenšenou verzi svého zařízení známého pod označením Padfone. Novinka dostala do názvu přídomek mini a jak už asi tušíte, jedná se o zmenšeného brášku původního modelu, který však sází na nepříliš výkonný hardware a přiznáme se, že jsme čekali o něco lepší výbavu.

Mimochodem, Padfone Mini byl původně představen už v první polovině prosince, tehdy se ale jednalo o verzi pro asijský trh s mírně odlišnými hardwarovými parametry (informovali jsme zde).

 

Srdcem celého kompletu bude smartphone se čtyřpalcovým IPS+ displejem, u kterého příliš nechápeme přítomnost WVGA rozlišení, to je na dnešní dobu přece jenom trochu málo (480 x 800 px). Hnacím motorem se stal procesor Intel Atom Z2560, kterému dělá společnost 1 GB RAM a 8 GB interní paměti s možností rozšíření díky slotu na microSD karty. Pro fotografování je k dispozici 8Mpx fotoaparát s BSI senzorem a 2Mpx kamerka pro videokomunikaci. Kapacita baterie u Padfonu mini je pouhých 1 170 mAh. Operační systém Android 4.3 doplní zbrusu nové uživatelské prostředí ZenUI, které najdeme také u dnes představených smartphonů nové řady ZenFone.

Tabletová část disponuje sedmipalcovým displejem s rozlišením 1280 x 800 px a 2 100mAh baterií, což nám opět přijde jako mírně nedostačující. Ve výsledku tedy budete mít k dispozici kapacitu 3 270 mAh, a to opravdu není žádná hitparáda. Hmotnost telefonu je 116 gramů, Padfone Station váží 260 gramů. Celý set bude k dispozici v pěti barvách – černé, bílé, červené, modré a žluté.

Pokud vám koncept zařízení Padfone nic neříká, pak vězte, že se jedná o kombinaci telefonu a tabletu, kdy se hlavní výpočetní hardware ukrývá právě v těle telefonu a po zasunutí do Padfone Station (tabletová část) máte možnost využívat služeb většího displeje. Velký Padfone se nám líbil a po hardwarové stránce šlo o velmi dobře vybavené zařízení. Dobrý dojem ale kazila vysoká cena.

V případě Padfone Mini by se cena měla pohybovat okolo hranice 250 USD, což je v přepočtu zhruba 5 000 Kč. Pokud se k nám zmenšená verze dostane, tipujeme cenu okolo 7 500 Kč.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Stou batériou sa posrali?

  2. Tie parametre a výsledná cena u nás..smiešne.

    Rozlíšenie, pamäť, baterka smartphonu, baterka tabletu (rozlíšenie ako tak).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).