Asus Padfone Infinity: Hliníková kostrukce, fullHD displej a přemrštěná cena

Před malou chvílí skončila tisková konference společnosti Asus, které jsme se také zúčastnili. V jejím průběhu CEO společnosti Jonney Shih představil dvě nová zařízení s operačním systémem Android. Klíčovým produktem pro několik nadcházejících měsíců se stane nová generace Padfonu s přídomkem Infinity.

 
Padfone Inifity s novou generací Padfone Station

   

Tělo nového Padfonu již není vyrobenu z plastu, ale výrobce tentokrát sáhl po broušeném hliníku s dodatečnou povrchovou úpravou. Konstrukce je typu Unibody což se samozřejmě kladně podepsalo na tuhosti celého smartphonu. Displej se pyšní úhlopříčkou 5“ a rozlišením 1080 X 1920 pixelů (441 ppi) s blíže nespecifikovanou úpravou, která má snížit zachytávání otisků.

  

Po zasunutí smartphonu do Padfone Station rázem získáte tablet s úhlopříčkou 10,1“ (1920 x 1200 px) a akumulátorem s kapacitou 5000 mAh. Pod kapotou nalezneme čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz, 2 GB paměti DRAM a 64 GB interního úložiště. Za zmínku jistě stojí i netradičně řešená anténa pro NFC, kterou Asus integroval do svého loga na zádech smartphonu. Zároveň nezapomněl dodat, že tento způsob si nechal patentovat a proto se sním zřejmě nesetkáme u ostatních výrobců. Další výbava čítá WiFi, A-GPS, Glonass, Bluetooth a speciální software SonicMaster pro vylepšení zážitků při poslechu audio souborů.

 

Na zádech zařízení se usídlila čočka hlavního fotoaprátu s rozlišením 13 Mpx (světelnost f2.0) s přisvětlovací LED diodou a možností nahrávání videa ve FullHD rozlišení. Nechybí samozřejmě ani přední 2Mpx kamerka pro videokomunikaci. Jonney Shih se nezapomněl pochlubit ani výdrží Padfonu, který by měl na jedno nabití zvládnout 19 hodin nepřetržitého hovoru, 6,5 hodiny surfování na internetu, 9 hodin přehrávání videa či 410 hodin v pohotovostním režimu.

-

Po vložení telefonu do tabletové části se mají všechny výše uvedené hodnoty ztrojnásobit. Mechanismus vkládání smartphonu do Padfone Station zůstal téměř totožný jako u předchozí generace. Při koupi dostane každý zákazník 50 GB úložného prostoru na cloudovém úložišti Asus WebStorage po dobu jednoho roku zdarma. Se zahájením prodeje se počítá v průběhu letošního dubna za částku 999 EUR (zhruba 25 500 Kč bez DPH). To nám přijde na zařízení tohoto typu relativně mnoho a z tohoto důvodu se dá očekávat, že Asus Padfone Infinity se stane okrajovou záležitostí pro pár nadšenců.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku