Cena:

Překvapení od Asusu: Zenbook 17 Fold OLED je obří skládací tablet s klávesnicí

Asus Zenbook 17 Fold 01

Ohebné i rolovací displeje jsou v posledních měsících čím dál větším trendem a přibývají výrobci, kteří si s těmito technologiemi pohrávají. S novým hybridem mezi notebookem a skládacím tabletem nyní přichází i Asus. Jeho označení je Zenbook 17 Fold OLED a díky svému tělu nabídne mnoho způsobů využití.

Asus Zenbook 17 Fold 04
Asus Zenbook 17 Fold OLED

Jednoznačným benefitem ohebných displejů je skladnost. Těžko si představíme přenášení 17palcového tabletu, ale pokud jej přeložíte na polovinu, nezabere více místa než běžný notebook. Asus na svých fotografiích zobrazuje nejčastější způsoby použití. Nový Zenbook můžete používat jako klasický velký tablet, můžete jej podepřít stojánkem a spolu s klávesnicí používat jako běžný notebook anebo jej můžete otevřít jako mušli v úhlu 90 stupňů.

Nicméně je nutno zmínit, že Asus v tomto ohledu nemá prvenství. Podobné způsoby využití už nabízí například Lenovo ThinkPad X1. Ten je ale s 13,3“ displejem o kus menší a práce na 17,3“ Zenbooku tak pro mnoho uživatelů může být lepší volbou. V rozloženém stavu je poměr stran displeje 4:3 a v pozici mušle se použitelný displej zmenší na 12,3 palců s poměrem stran 3:2. Díky větším rozměrům si Asus může dovolit k zařízení přibalit také rozměrnější a tím pádem i pohodlnější klávesnici.

Unfold the incredible - The groundbreaking ASUS Zenbook 17 Fold OLED Laptop

Uvnitř najdeme procesor Intel Core i7 U-Series dvanácté generace ve spolupráci s 16 GB operační paměti a 1 TB vnitřní paměti. Program ScreenXpert 2 umožní jednodušší rozdělení obsahu na displeji a práci s ním. Ačkoliv se Asus zatím nepochlubil předpokládanou výdrží přístroje, odhalil kapacitu baterie, která je 75 Wh, což by mohlo znamenat i slušnou výdrž. První zájemci se Zenbooku 17 Fold OLED dočkají v druhém kvartálu letošního roku. Ceny zatím bohužel neznáme.

Asus Zenbook 17 Fold 06
Asus Zenbook 17 Fold OLED

Asus na CESu představil ještě několik dalších notebooků. Pokud vás ohebný displej neláká, možná vás zaujme menší Zenbook 14 OLED, který disponuje klasickým tělem a displejem s rozlišením 2560 x 1920 pixelů a frekvencí 90 Hz. I tady jsou ceny zatím neznámé.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.