Domů » Bleskovky » ASUS FonePad 7 a 8: Nová generace tabletů, které umí telefonovat

ASUS FonePad 7 a 8: Nová generace tabletů, které umí telefonovat

Nové MemoPady nebyly jediné tablety, které ASUS na veletrhu Computex ukázal. Představena byla i nová generace FonePadů, tedy tabletů, které nabídnou běžné telefonní funkce. 

 

Stejně jako jejich předchůdci přichází ve variantě se 7 a 8palcovým displejem, jinak se jejich vnitřní hardwarová výbava nijak neliší. Nabídnou dva sloty na SIM kartu, přičemž jedna z nich dokáže obsloužit SMS komunikaci nebo telefonní hovory, k tomuto účelu se nachází na těle tabletů i reproduktor a mikrofon. Bohužel ani jednu SIM kartu nevyužijete pro datový provoz na sítích LTE, tablety podporují maximálně sítě 3G. Na obou tabletech běží systém Android ve verzi 4.4 KitKat.

 

Rozlišení IPS displeje je v případě obou úhlopříček stejné, 1280 × 800 pixelů, o výkon se stará čtyřjádrový 64-bitový procesor Intel Atom Z3560 s taktem 1,8 GHz. Rámečky obou verzí jsou velice tenké, aby se tablet dal uchopit jednou rukou, rozhodně však nebude pohodlné uskutečňovat dlouhé hovory. Cena ani dostupnost nových FonePadů nebyla prozatím výrobcem sdělena. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).