Sledujte nás na YouTube

ARM představuje svůj nový grafický akcelerátor Mali-T658

Uběhlo pouze pár dní od představení čtyřjádrového procesoru Tegra 3 a už tu máme další ohlášenou novinku z oblasti hardwaru pro mobilní zařízení. Britská společnost ARM, která vyvíjí návrhy procesorovýh jader a zároveň patří k největším dodavatelům grafických akcelerátorů představila nové GPU s označením Mali-T658. Tento grafický čip slibuje až desetinásobně vyšší výkon a zároveň nižší energetické nároky, než tomu je v případě Mali-T400 MP, který se nachází například ve smartphonu Samsung Galaxy S II. Mali-T658 nabídne plnou podporu pro DirectX 11, Khronos Open ES, Khronoc OpenCL, OpenVG a Google Renderscript.

Grafický čip se skládá z osmi jader, což je dvakrát více než u současného Mali-T400 MP. Dle slov britského výrobce se můžeme těšit na propracovanější herní tituly, které mají být po grafické stránce na stejné úrovni, jako je známe z konzole Playstation 3. O novinku již projevilo zájem několik významných výrobců, jako je Fujitsu, LG, Samsung a Nufront. Výše uvedené parametry zní opravdu fantasticky, nicméně zklamáním je předpokládaný termín komerční výroby, kterou ARM plánuje spustit zhruba za dva roky. 

Zdroj: Phandroid

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. janac_marek (neregistrovaný)

  Tak to, že je ARM Európsky som nevedel. No super :)

 2. uni (neregistrovaný)

  No než novinku z oblasti HW tu máme nový marketingový plk:-). Jak již bylo a bude několikrát prokázáno, je setsakra rozdíl mezi tím, co se slibuje a tím, co je v krámě…

 3. Jan Krištof (neregistrovaný)

  Zajímavá ale minymálně 2 roky nepoužitelná a nepřínosná informace, souhlas s UNI.

 4. bkf1 (neregistrovaný)

  Ty 2 roky jsou fakt smrtelne :( V ARMu pracuji asi lidi, kteri se moc v marketingu nevyznaji :/

 5. GreenArrow (neregistrovaný)

  Jaj,jako PS3,takže se dá říct jako PC? Jinak až to tady bude,a ty hry budou opravdu stejný jako PS3,rád to za ni vyměním(ačkoliv už bylo na čase)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *