Domů » Bleskovky » Arachnoid VR: nová hra ve virtuální realitě od tvůrců legendárního Golema

Arachnoid VR: nová hra ve virtuální realitě od tvůrců legendárního Golema

Pražské vývojářské studio DIVR navazuje na úspěch své unikátní hry Golem VR (recenze) dalším herním projektem ve virtuální realitě. Tentokrát ale více pro odvážné. Novinku Arachnoid VR si zájemci mohou vyzkoušet od 25. února v pražském obchodě Hamleys.

Arachnoid je nová hra ve virtuální realitě, kterou si můžete zahrát v pražském hračkářství Hamleys.
Arachnoid je nová hra ve virtuální realitě, kterou si můžete zahrát v pražském hračkářství Hamleys.

Největší virtuální realita v Evropě se rozroste o novou příběhovou linku. Úspěšný projekt Golem VR, který do dnešního dne přivítal více jak čtyřicet tisíc návštěvníků, doplní novinka Arachnoid VR. Vývojářskému studiu DIVR trvala příprava projektu přibližně čtvrt roku a slibuje oproti předchozí hře více akce a napětí. Hráči se ocitnou s baterkou v ruce v roli průzkumníků, kteří jsou vysláni zpět v čase s úkolem obnovit komunikaci s výzkumnou stanicí kdesi hluboko pod zemí. Ze zdánlivě rutinní mise se ale brzy vyklube doslova souboj o přežití.

“Arachnoidem VR jsme se snažili uspokojit odvážnou povahu staršího publika, a tak jsme připravili velmi intenzivní emocionální zážitek. Cílem této hororové hry je prozkoumávat podzemní jeskyní prostory plné nebezpečí, které číhají ze tmy,” popisuje virtuální novinku kreativní ředitel studia DIVR Jakub Kučera.

Arachnoid VR - Trailer

Podobně jako u hry Golem VR dostane návštěvník na záda batoh s notebookem, na hlavu brýle pro virtuální realitu Oculus se sluchátky. Výtah ho pak už ve virtuálním světě sveze k portálu do jiného světa, kde plní úkoly navázané na snahu o únik z laboratoří.

Pražské vývojářské studio DIVR vzniklo v červnu 2016, kdy do světa pustilo vůbec první hru pro VR, horovou střílečku Blue Effect. V loňském roce představilo studio multismyslový projekt Golem VR, ve kterém hráč naplno prožívá příběh staré Prahy a užívá si kombinace virtuální reality a pohybu v reálném světě. “Ukázalo se, že tohle je směr, který návštěvníky baví, ale chtějí víc akce a víc se bát, proto jsme vsadili na jednu ze základních emocí a přišli s hororovým příběhem Arachnoid VR,” doplňuje Jakub Kučera.

Na rozdíl od zážitkové hry Golem VR, kterou je možné zahrát si bez problému i jako jednotlivec, u Arachnoidu je kooperace jednotlivých členů týmu klíčová, hráči totiž společně bojují o jeden herní život. “Hráč v Arachnoid VR není tolik veden průvodcem jako v předchozím projektu a prozkoumávání podzemních jeskyň je tak spíše na orientačních schopnostech daného člověka a jeho spoluhráčů,” uzavírá Kučera.

Hra, kterou si mohou najednou zahrát až čtyři návštěvníci, bude otevřená každé pondělí až středu od 18:00 do 19:45 v Golem VR aréně v pražském hračkářství Hamleys. Cena vstupu bude 450 korun na osobu. Samotná hra trvá 15 minut. Arachnoid VR bude přístupný hráčům od 13 let s minimální výškou 130 cm, doporučený věk je od 15 let.

Klíčové vlastnosti nové hry Arachnoid VR

  • Hororová 15minutová zážitková hra kombinující nejnovější dimenzi virtuální reality s pohybem ve skutečném světě.
  • V Arachnoidu se hráči ocitnou v roli průzkumníků, kteří jsou vysláni zpět v čase s úkolem obnovit komunikaci s výzkumnou stanicí kdesi hluboko pod zemí. Ze zdánlivě rutinní mise se ale brzy vyklube doslova souboj o přežití. Hráči tak zůstanou uvězněni hluboko v důlních tunelech vybaveni pouze baterkou. Čeká je nemilosrdný závod s časem, aby z podzemního pekla vyvázli živí.
  • Možnost hraní individuálně nebo v multiplayeru až 4 osob.
  • Počet vývojářů: 10
  • Vývoj projektu: 3 měsíce
  • Technické zabezpečení: herní plocha 250 m2, 80 kusů kamer Optitrack, VR brýle Oculus Rift, notebooky XMG, hráči mají monitorovaný headset a Leap Motion senzor na sledování pohybu rukou. Arachnoid VR je vyroben v enginu Unity.
  • Přístupnost: od 13 let (vzhledem k obsahu hry doporučení od 15 let) a 130 cm výšky, nevhodné pro osoby s kinetózou (nevolnost vyvolaná pocitem z pohybu), arachnofobií, klaustrofobií nebo pro ty, kdo nosí brýle se silnými obrubami (nelze použít headset)
  • Cílem studia DIVR je po úspěchu v Praze distribuovat další zážitkové hry pro Evropě a ve světě.
  • Projekt virtuální reality v obdobném rozsahu lze nyní navštívit pouze např. v New Yorku, Los Angeles, Dubaji, Melbourne či Tokiu. Přímá konkurence je The VOID a Nomadic.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Něco pro arachnofoby :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).