Aquos Crystal: Na americký trh míří smartphone s nejtenčím rámečkem na světě

Sharp není značka, která by u nás byla příliš známá jako výrobce mobilních telefonů, ale v Japonsku patří mezi společnosti produkující jedny z nejzajímavějších zařízení již roky. Japonský trh byl dlouho specifický pokud šlo o mobilní telefony a stále je, ale dnes především díky některým službám a místním výrobcům smartphonů. Nejsilnější značkou na japonském trhu je ovšem Apple, který v některých čtvrtletích kontroloval přes padesát procent trhu.

Sharp nově představil zajímavý telefon, který se jmenuje Aquos Crystal. Nabízí pětipalcový displej s HD rozlišením a procesorem Snapdragon 400. Tento model doplňuje jeho větší sourozenec, označený jako Aquos Crystal X a jeho displej disponuje úhlopříčkou 5,5palce s full HD rozlišením a procesorem Snapdragon 801. Oba telefony nabízejí opravdu originální design s minimálními okraji kolem displeje, a to rovnou ze tří stran. Tímto designovým směrem se vydaly i u nás více známe společnosti Motorola a LG. Ani jeden z modelů Aquos není voděodolný, čímž se vymyká japonským standardům.

  

Zajímavostí je, že tento model půjde zakoupit také u amerického operátora Sprint, který se podílel na jeho vývoji a zároveň je jeho vlastníkem japonský operátor SoftBank. Sharp je v Japonsku třetí nejpopulárnější značka a nově se vydal na nejlukrativnější americký trh. Uvidíme, jestli se někdy jeho telefonů dočkáme i v Evropě. Takto zajímavý telefon by jistě zaujal řadu zákazníků a zároveň běží na nejpopulárnějším systému Android ve verzi 4.4 KitKat.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku