Domů » Bleskovky » Aquos Crystal: Na americký trh míří smartphone s nejtenčím rámečkem na světě

Aquos Crystal: Na americký trh míří smartphone s nejtenčím rámečkem na světě

Sharp není značka, která by u nás byla příliš známá jako výrobce mobilních telefonů, ale v Japonsku patří mezi společnosti produkující jedny z nejzajímavějších zařízení již roky. Japonský trh byl dlouho specifický pokud šlo o mobilní telefony a stále je, ale dnes především díky některým službám a místním výrobcům smartphonů. Nejsilnější značkou na japonském trhu je ovšem Apple, který v některých čtvrtletích kontroloval přes padesát procent trhu.

Sharp nově představil zajímavý telefon, který se jmenuje Aquos Crystal. Nabízí pětipalcový displej s HD rozlišením a procesorem Snapdragon 400. Tento model doplňuje jeho větší sourozenec, označený jako Aquos Crystal X a jeho displej disponuje úhlopříčkou 5,5palce s full HD rozlišením a procesorem Snapdragon 801. Oba telefony nabízejí opravdu originální design s minimálními okraji kolem displeje, a to rovnou ze tří stran. Tímto designovým směrem se vydaly i u nás více známe společnosti Motorola a LG. Ani jeden z modelů Aquos není voděodolný, čímž se vymyká japonským standardům.

  

Zajímavostí je, že tento model půjde zakoupit také u amerického operátora Sprint, který se podílel na jeho vývoji a zároveň je jeho vlastníkem japonský operátor SoftBank. Sharp je v Japonsku třetí nejpopulárnější značka a nově se vydal na nejlukrativnější americký trh. Uvidíme, jestli se někdy jeho telefonů dočkáme i v Evropě. Takto zajímavý telefon by jistě zaujal řadu zákazníků a zároveň běží na nejpopulárnějším systému Android ve verzi 4.4 KitKat.

David Podzimek

4 komentářů

  1. asdf (neregistrovaný)

    Předpokládám, že na Evropských sítích asi nepoběží, že?

  2. No, tak toto určitě svou křehkostí překoná dosud nejkřupavější iPhone :-)

    Ale telefon je to pěkný a možná onen konstrukční neduh mají vyřešený.

  3. Fore (neregistrovaný)

    No nevím….vzhled ve mě moc kladných emocí nevzbuzuje. Spadne a pavučina instant všude.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).