Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Aquos Crystal: Na americký trh míří smartphone s nejtenčím rámečkem na světě

Aquos Crystal: Na americký trh míří smartphone s nejtenčím rámečkem na světě

Sharp není značka, která by u nás byla příliš známá jako výrobce mobilních telefonů, ale v Japonsku patří mezi společnosti produkující jedny z nejzajímavějších zařízení již roky. Japonský trh byl dlouho specifický pokud šlo o mobilní telefony a stále je, ale dnes především díky některým službám a místním výrobcům smartphonů. Nejsilnější značkou na japonském trhu je ovšem Apple, který v některých čtvrtletích kontroloval přes padesát procent trhu.

Sharp nově představil zajímavý telefon, který se jmenuje Aquos Crystal. Nabízí pětipalcový displej s HD rozlišením a procesorem Snapdragon 400. Tento model doplňuje jeho větší sourozenec, označený jako Aquos Crystal X a jeho displej disponuje úhlopříčkou 5,5palce s full HD rozlišením a procesorem Snapdragon 801. Oba telefony nabízejí opravdu originální design s minimálními okraji kolem displeje, a to rovnou ze tří stran. Tímto designovým směrem se vydaly i u nás více známe společnosti Motorola a LG. Ani jeden z modelů Aquos není voděodolný, čímž se vymyká japonským standardům.

  

Zajímavostí je, že tento model půjde zakoupit také u amerického operátora Sprint, který se podílel na jeho vývoji a zároveň je jeho vlastníkem japonský operátor SoftBank. Sharp je v Japonsku třetí nejpopulárnější značka a nově se vydal na nejlukrativnější americký trh. Uvidíme, jestli se někdy jeho telefonů dočkáme i v Evropě. Takto zajímavý telefon by jistě zaujal řadu zákazníků a zároveň běží na nejpopulárnějším systému Android ve verzi 4.4 KitKat.

David Podzimek

4 komentáře

 1. asdf (neregistrovaný)

  Předpokládám, že na Evropských sítích asi nepoběží, že?

 2. Standa (neregistrovaný)

  No, tak toto určitě svou křehkostí překoná dosud nejkřupavější iPhone :-)

  Ale telefon je to pěkný a možná onen konstrukční neduh mají vyřešený.

 3. Fore (neregistrovaný)

  No nevím….vzhled ve mě moc kladných emocí nevzbuzuje. Spadne a pavučina instant všude.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel