Domů » Bleskovky » AppoinTile: Náhrada za dlaždici kalendáře pro Windows Phone

AppoinTile: Náhrada za dlaždici kalendáře pro Windows Phone

Náročnější uživatele mobilního systému od Microsoftu už jistě někdy napadlo, že by se Live Tile kalendáře na obrazovce Start dala využít více a lépe. Stejný nápad dostali i vývojáři ze studia JDB Pocketware, a proto vytvořili aplikaci AppoinTile, která z daného prostoru ždímá opravdu maximum.

Tato utilitka má široké možnosti nastavení. Uživatel si může poměrně detailně určit, jaké údaje chce na dlaždici zobrazit – od způsobu a velikosti vykreslení aktuálního data, přes měsíční kalendář až po volitelný počet nadcházejích událostí. AppoinTile však bohužel naráží na určité limity samotného systému, které se sice snaží bravurně obcházet, pro někoho ale mohou být přijaté kompromisy neakceptovatelné.

-


Největším problémem je nemožnost napojení na kalendář v telefonu. Aplikace proto po zadání přihlašovacích údajů tahá data samostatně přímo ze služby Windows Live. Pokud tedy svůj rozvrh plánujete primárně pomocí serveru Exchange nebo Googlu, máte smůlu. Dalším, tentokrát designovým problémem je nemožnost aplikací třetích stran používat spojené dlaždice, jako to dělá například defaultní Kalendář, Obrázky nebo třeba HTC Hub. AppoinTile to řeší velice elegantně dvojicí Live Tiles vedle sebe. Na jedné zobrazí čas a místo, na druhé předmět nadchízející události a vzájemně je zarovná tak, aby na sebe data vizuálně navazovala.

Pokud vás uvedené nedostatky neodradily, můžete si aplikaci zakoupit za 52,49 Kč. Dostupná je i zkušební verze zdarma.

-

Aktualizováno: Nová verze 1,3 si už rozumí i s kalendářem synchronizovaným s Exchange serverem a Office 365.


Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
borixeus
Uživatel
borixeus

Pěkná aplikace, přesně tohle jsem nedávno hledal.

Ještě bych upozornil na aplikaci TILENDAR. Je dostupná na českém marketplace, je zdarma a zobrazuje události na násedujících 14 dní. Nemá skoro žádné možnosti nastavení, jen velikost písma a aby se automaticky synchronizovala, musí se ručně povolit její běh na pozadí, pak ale funguje perfektně.

borixeus
Uživatel
borixeus

Ještě jedna poznámka, nevím jestli před několika dny bylo jinak, ale mně český marketplace AppoinTile normálně najde a určitě jsem na něj narazil už někdy před čtyřmi pěti dny.

Andreas
Uživatel
Andreas

Na českém Markeplace je normálně od vydání k dispozici.

YAMATO
Uživatel
YAMATO

Jako ať se nikdo nezlobí, ale divíte se, že tolik lidí pokládá WP za nejhloupější OS, proč má stupidní omezení jako „nemožnost aplikací třetích stran používat spojené dlaždice“?

borixeus
Uživatel
borixeus

Momentálně je nejomezenější OS, s tím souhlasím. Krátkou dobu používám WP (DVP – s klávesničkou) jako služební telefon (hlavně e-maily, agenda, poznámky – žádné puberťácké chujoviny) a musím říci, že k tomuto účelu je tenhle systém mementálně nejlepší. Samozřejmě omezení jsou znát – ihned bych vyměnil prohlížeč, kdyby to šlo.

steelspace
Uživatel
steelspace

iOS nemá dlaždice vůbec, a přesto ho nikdo za nejhloupější OS nepovažuje. Je to asi otázka znalostí a inteligence.

Petulinek
Anonym
Petulinek

Nová verze 1.3 se automaticky připojí k synchronizovanému kalendáři,t.j.funguje i s Office365 nebo jiným Exchange serverem,vlastní zkušenost :-)

Radek33
Uživatel
Radek33

Potvrzuji, tuhle aplikaci jsem vyzkoušel už dávno. Na českém marketu je cca měsíc. Ovšem nemožnost prpojení s defaultním kalendářem je vážnou vadou na kráse, takže jsem se vrátil k původnímu kalendáři. Defaultní dlaždici kalendáře chybí jen maličkost, možnst zobrazit více událostí.

Čekám až se najde nějaký šikula a vymyslí způsob jak to udělat. Nemyslám nový kalendář, ale pouze dlaždici napojenou na defaultní kalendář. Kdž nelze vytvořit dvojitou dlaždici, mohla by třeba jedna dlaždice zobrazovat první událost, druhá dlaždice druhou atd. Pak by si každý mohl zvolit počet dlaždic podle potřebného počtu zobrazovaných událostí.

steelspace
Uživatel
steelspace

Podle SDK ([odkaz]) mají aplikaci přístup na všechny kalendáře kromě Facebooku, takže to jen neumí tahle aplikace.

amentma
Uživatel
amentma

S exchange to v aktualnej verzii funguje. Stiahol som to dnes po precitani tohto clanku a bez problemov sa napojilo na moj kalendar…