Domů » Bleskovky » Applu se daří, potvrzují to finanční výsledky za 4. kvartál

Applu se daří, potvrzují to finanční výsledky za 4. kvartál

Společnost Apple zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí svého fiskálního roku 2012, které trvalo 14 týdnů a skončilo 31. prosince 2011. Společnost vykázala rekordní čtvrtletní tržby ve výši 46,33 miliardy dolarů a rekordní čistý čtvrtletní zisk 13,06 miliardy dolarů, což je 13,87 dolaru na akcii. Ve stejném čtvrtletí předchozího roku dosáhla tržeb 26,74 miliardy dolarů a čistého čtvrtletního zisku 6 miliard dolarů, neboli 6,43 dolaru na akcii. Hrubá marže za čtvrtletí je 44,7 procenta, zatímco v tomtéž čtvrtletí předchozího roku to bylo 38,5 procenta. Mezinárodní prodej se na čtvrtletních tržbách podílel 58 procenty.

Z našich mimořádných výsledků a rekordního prodeje iPhonů, iPadů a Maců jsme nadšeni,“ řekl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple. „Dynamika společnosti Apple je neskutečně silná a chystáme další úžasné produkty.


-

Apple za poslední čvrtletí prodal úctyhodných 37,04 milionu telefonů iPhone, což představuje 128procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku. iPadů prodal Apple za toto čtvrtletí 15,43 milionu, což představuje 111procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku. Počítačů Mac prodala společnost za toto čtvrtletí 5,2 milionu, což je 26procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku. iPodů prodal Apple 15,4 milionu – to představuje 21procentní jednotkový pokles proti stejnému čtvrtletí předchozího roku.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Máme velkou radost, že se nám v prosincovém čtvrtletí podařilo vygenerovat cash flow z aktivit ve výši 17,5 miliardy dolarů,“ řekl Peter Oppenheimer, finanční ředitel společnosti Apple. „V druhém čtvrtletí fiskálního roku 2012, které potrvá 13 týdnů,  očítáme výhledově s tržbami kolem 32,5 miliardy dolarů a očekáváme zisk na akcii přibližně 8,50 dolaru.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

28 komentářů

 1. zune85 (neregistrovaný)

  a ja že to bude prepadák ten 4S ved to je vlastne 4

  ccc

 2. lofwyr (neregistrovaný)

  „Chystáme další úžasné produkty“….Další…? Jak – další. Oni už nějaké „úžasné“ produkty mají..? Asi mi něco uniko :-O

 3. barberry.pha (neregistrovaný)

  Neprodal Apple ze 4 ctvrtleti tolik iphone kolik chce za cely rok prodat Nokie prodat zarizeni s Windows Phone? a to prodaval hlavne iphone 4S, ktery je vlastne propadak protoze nic noveho nenabidl, jsem zvedavy s cim prijde novy iphone a jake budou jeho prodeje ;)

  • Andreas (neregistrovaný)

   A co tím chtěl básník BARBERRY.PHA říci ? Je v tom skrytá nějaká myšlenka či úpřímný dotaz, nebo se jedná o prosté blažené tetelení ?

  • zune85 (neregistrovaný)

   Andreas: no jo ,to len preto kolko tu bolo rečí ,že to sa nebude predávať a prepadák a atd. to nema na SGSII ten to mal už pred pol rokom

  • hithx (neregistrovaný)

   Také do toho započtěte to, že každý kdo má v USA iPhone, má také smlouvu a půlka US obměnila své iPhone za nový „super“ předražený model, který skoro nic nepřinášel a jen vytáhle z lidí krásné penízky. Jednoduše vyplnili jedno období značkou „s“.

  • uni (neregistrovaný)

   hithx: Eh, zkusil ses podívat do ceníku místních poskytovatelů mobilních služeb???

  • zune85 (neregistrovaný)

   hithx: na moderátora dosť detinský a nedospelý názor

   idem predať svoje hnusne 1 ročné auto,lebo teraz je také isté len z lepšou maskou a motor ma o 5 koní viac a je strašne predaržený,to len preto si ho kúpim aby my sprostý sused závidel,nebývaš vedľa ?

  • hithx (neregistrovaný)

   zune85: bohužel to tak funguje :)

 4. Pavel Skácel (neregistrovaný)

  Učebnicový příklad, jak se dá hezky vydělat na smrti.

  • zune85 (neregistrovaný)

   možno by tvoja rodina vydelala.skus

  • premikkoci (neregistrovaný)

   Apple prodává pořád dokola x milionů iPhonů, iPadů, Maců a podle tebe prodává až teď? Po smrti Steva?

  • Pavel Skácel (neregistrovaný)

   Vážený pane, bylo by těžké s Vámi diskutovat. I když umíte číst, tak evidentně nevíte, co čtete a procenta Vám taky nic neříkají!

  • premikkoci (neregistrovaný)

   Pavel Skácel (neregistrovaný): Nemusím číst žádné čísla, abych Vás mohl označit za hnusného cynika.

 5. htcjirka (neregistrovaný)

  Divím se když je tu článek applu se daří,aby to bylo vyvážené měla by tu být i nokia.. též zveřejnila výsledky za 4 kvartál..utrpěla ve čtvrtém čtvrtletí čistou ztrátu 1,07 miliardy eur (asi 27,1 miliardy korun). O rok dříve měla přitom ještě zisk 745 miliónů eur (asi 18,9 miliardy korun).

  • premikkoci (neregistrovaný)

   To bych ani moc nezveřejňoval :) :D

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   Nokia v strate? Tak to tu uz dlho nebolo… no ale vzhladom k ich obchodnej strategii sa to aj dalo ocakavat…

  • uni (neregistrovaný)

   No otázka je, jak u Nokie počítat „zisk“, když do ní lejou prachy EU a MS. Být Nokia v regulérním soutěžním prostředí dávno by bylo po ní. Zaslouženě.

 6. uni (neregistrovaný)

  Trochu se zapomíná na iPhony 3Gs, které jsou k paušálu za 0 babek a jistě (jak ukazují statistiky) se bude jednat o naprostý prodejní hit. Je zbytečné to číslo přičítat prodeji jen 4s.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *