Domů » Bleskovky » Applu se daří, potvrzují to finanční výsledky za 4. kvartál

Applu se daří, potvrzují to finanční výsledky za 4. kvartál

Společnost Apple zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí svého fiskálního roku 2012, které trvalo 14 týdnů a skončilo 31. prosince 2011. Společnost vykázala rekordní čtvrtletní tržby ve výši 46,33 miliardy dolarů a rekordní čistý čtvrtletní zisk 13,06 miliardy dolarů, což je 13,87 dolaru na akcii. Ve stejném čtvrtletí předchozího roku dosáhla tržeb 26,74 miliardy dolarů a čistého čtvrtletního zisku 6 miliard dolarů, neboli 6,43 dolaru na akcii. Hrubá marže za čtvrtletí je 44,7 procenta, zatímco v tomtéž čtvrtletí předchozího roku to bylo 38,5 procenta. Mezinárodní prodej se na čtvrtletních tržbách podílel 58 procenty.

Z našich mimořádných výsledků a rekordního prodeje iPhonů, iPadů a Maců jsme nadšeni,“ řekl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple. „Dynamika společnosti Apple je neskutečně silná a chystáme další úžasné produkty.

-

Apple za poslední čvrtletí prodal úctyhodných 37,04 milionu telefonů iPhone, což představuje 128procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku. iPadů prodal Apple za toto čtvrtletí 15,43 milionu, což představuje 111procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku. Počítačů Mac prodala společnost za toto čtvrtletí 5,2 milionu, což je 26procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku. iPodů prodal Apple 15,4 milionu – to představuje 21procentní jednotkový pokles proti stejnému čtvrtletí předchozího roku.

Máme velkou radost, že se nám v prosincovém čtvrtletí podařilo vygenerovat cash flow z aktivit ve výši 17,5 miliardy dolarů,“ řekl Peter Oppenheimer, finanční ředitel společnosti Apple. „V druhém čtvrtletí fiskálního roku 2012, které potrvá 13 týdnů,  očítáme výhledově s tržbami kolem 32,5 miliardy dolarů a očekáváme zisk na akcii přibližně 8,50 dolaru.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zune85
Uživatel
zune85
Offline

a ja že to bude prepadák ten 4S ved to je vlastne 4

ccc

lofwyr
Uživatel
lofwyr
Offline

„Chystáme další úžasné produkty“….Další…? Jak – další. Oni už nějaké „úžasné“ produkty mají..? Asi mi něco uniko :-O

MrViki
Uživatel
MrViki
Offline

Ano, uniklo. Je jich několik. Například ipad.

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma
Offline

Nebo iMac :)

zune85
Uživatel
zune85
Offline

ticho . . . . . .

počul som cvaknúť zuby na prázdno :D

barberry.pha
Uživatel
barberry.pha
Offline

ipod touch :)

mino
Uživatel
mino
Offline

Bumper;-)

lofwyr
Uživatel
lofwyr
Offline

MrViki: A….co je na iPadu a pod tak úžasného

premikkoci
Uživatel
premikkoci
Offline

lofwyr: Až to trošku vzpamatuješ, tak ti to dojde :)

MrViki
Uživatel
MrViki
Offline

lofwyr: Kvalita zpracování, dostupnost software, výdrž na baterku, rychlost a stabilita. Je to bezkonkurenčně nejlepší tablet na trhu…

uni
Uživatel
uni
Offline

iPod (hlavně dříve, kdy byl následován mnohými se Sandiskem Creativem v čele), iPad (dnešní situace v tabletech, že…), iPhone (bez komentáře), iTunes (nadvláda na trhu s multimediálním obsahem), Appstore (bez komentáře), Mac Air (viz aktuální „boom“ ultraboků…). Ano, Apple již představil mnhoho úžasných produktů. Snad tomu bude i nadále. Kde jsi byl posledních 10 let, že ti uniklo tolik událostí?