Domů » Články » Apple zveřejnil výsledky za třetí čtvrtletí: Analytici očekávali více

Apple zveřejnil výsledky za třetí čtvrtletí: Analytici očekávali více

Apple za třetí fiskální kvartál prodal 17 milionů iPadů, 26 milionů iPhonů a celkový obrat byl 35 miliard USD. Analytici však předpokládali o něco optimističtější čísla.

Čeká se na nový iPhone. I tak by se dala ve stručnosti charakterizovat nižší prodejní čísla iPhonů za třetí čtvrtletí. Apple celkem prodal 26 milionů jablečných telefonů, což je o devět milionů méně než v druhém fiskálním kvartále tohoto roku. Vyšší čísla odhadovali i analytici, nicméně s iPady se Applu dařilo.

Za poslední kvartál se jich prodalo přes 17 milionů, což je oproti 12 milionům z předchozího čtvrtletí slušný nárůst. Celkový obrat Applu za třetí fiskální období byl 35 miliard USD (to je v přepočtu téměř 742 miliard Kč), čistý zisk 8,8 miliard USD a jablečný gigant tak opět zaznamenal další silné čtvrtletí. Bohužel se ale Applu nedaří držet tak silnou marži na produktech jako tomu bylo dříve (okolo 46 procent), nyní se pohybuje zhruba na hranici 43 procent, což se částečně projevilo i na celkovém zisku.

Apple si slibuje hodně od další generace iPhonu, která by měla být představena na podzim – konkrétně se spekuluje o 4. říjnu. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak na to bude reagovat Samsung. Korejský gigant totiž Apple letos poprvé dokázal předběhnout v počtu prodaných smartphonů a z koláče si ukusuje téměř třicetiprocentní podíl, zatímco Apple „jen“ 23%.

 
Nová verze operačního systému OS X bude uvolněna již zítra

Dobrá prodejní čísla iPadu si během konferenčního hovoru pochvaloval i současný CEO Applu Tim Cook. „Jsme nadšeni z rekordních 17 milionů prodaných ipadů za třetí fiskální kvartál. Před nedávnem jsme rovněž aktualizovali celou modelovou řadu MacBooků, zítra uvolníme novou verzi systému OS X Mountain Lion a na podzim nás čeká iOS 6,“ dodal spokojeně Cook.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

  1. Škoda že neuvádí i prodeje iPodu Touch (také iOS zařízení), což by bylo také zajímavé.

    • Predali 6.8 miliona iPodov, iPod touch tvoril z toho viac ako polovicu.

    • Tedy cca 47 milionů nových vesměs unifikovaných přístrojů platformy iOS, to je prostě pro vývojáře ráj:-)

  2. Nokia s Googlem mají za sebou teprve druhé čtvrtletí a Apple už je za třetím. Stále o krok napřed :-D

  3. Raven> tak zalezi jak maji fiskal ze …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).