Apple zřejmě s novým iPhone představí inovovaná sluchátka

S blížícím se oficiálním představením iPhone 5 se to na internetu rojí „zaručeně pravými“ obrázky a specifikacemi tohoto Applem utajovaného zařízení, některé z nich si můžete prohlídnout v tomto článku. Podle informací z vietnamského serveru Tinhte.vn se údajně inovace dočkají i proprietární sluchátka dodávana v základním balení s jablečným telefonem.

 ¨

Jak si můžete všimnout na obrázku, mají velice neobvyklý tvar; stále se jedná o takzvané „pecky“, ale místo klasické kulaté mřížky kryjící reproduktor uprostřed, vidíme zvukové otvory dva – v původní lokaci zbylo jen malinké oválné okénko a hlavní otvor je ten na straně. Tento neobvyklý tvar umožnil Applu především zmenšit sluchátka tak, aby se lépe vešla do uší (u klasických pecek si většina lidí stěžuje, že se jim nevejdou do ucha, nebo vypadávají). Kontrukce je zároveň mírně oválná ve snaze kopírovat anatomický tvar ucha a ačkoliv umístění hlavní mřížky reproduktoru na straně možná vypadá nanejvýš kuriózně, vězte, že zevní zvukovod nesměřuje od ušního boltce kolmo do centra lebky, nýbrž právě šikmo dopředu. Značení lavého a pravého sluchátka s takovouto konstrukcí tedy zastává celkem zásadní funkci, pokud si je nasadíte opačně, pravděpodobně neuslyšíte zhola nic.

Tinhte.vn - Trên tay tai nghe Apple

Nyní jsme si sice důkladně probrali teoretické opodstatnění tohoto tvaru (za předpokladu, že se nejedná o podvrh), o finálním hodnocení však rozhodne praktický dojem při nošení a přehrávání hudby. I ty nejgeniálnější teorie mohou snadno ztroskotat při převedení do praxe. Připomínám, že oficiální představení nového iPhonu je plánováno na 12. září a k tématu sluchátek se vrátíme, jakmile se nám nový iPhone dostane do redakce.

Zdrojoo

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku