Domů » Bleskovky » Apple Watch jdou na dračku: Apple katapultovaly na 1. místo v prodejích nositelné elektroniky

Apple Watch jdou na dračku: Apple katapultovaly na 1. místo v prodejích nositelné elektroniky

Trh s nositelnou elektronikou je sice malý, ale je na něm hodně těsno. O první příčku svádí nelítostný boj trojce firem – Apple, Fitbit a Xiaomi. Podle společnosti Canalys se Apple ve třetím kvartále vyšvihnul do čela trhu se svými Watch, když prodal 3,9 milionů kusů, čímž předstihnul konkurenci.

Na druhém místě je čínské Xiaomi s 3,6 miliony prodaných kusů nositelných zařízení a na záda mu dýchá Fitbit s 3,5 miliony kusů. Podle analytiků měl být pro Apple silný druhý kvartál, ale americká společnost nedokázala pokrýt poptávku. Celkově to je úspěch vzhledem k tomu, že třetí kvartál bývá tradičně nejslabší.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).